Ewa Kania

Lubisz szybką jazdę motocyklem? To nagranie tobą wstrząśnie. Tylko dla osób o mocnych nerwach

Jazda motocyklem to niezwykła frajda i ogromne poczucie wolności. Bardzo łatwo jest wtedy zapomnieć, jak nieprzewidywalne potrafi być życie i jak łatwo o tragedię na dwóch kółkach.

Nagranie oglądamy z kamerki, którą ma na sobie motocyklista. Warunki nienajlepsze, bo droga jest mokra i śliska, ale droga pośród soczystej zieleni jest zdecydowanie klimatyczna i działa odprężająco.

Nagrywającego wyprzedza po chwili inny motocyklista. Niestety na ciągłej linii i łuku drogi, ale na szczęście zdążył wrócić na swój pas, zanim nadjechały samochody z naprzeciwka. Niezbyt rozsądny manewr.

Autor nagrania przyspiesza, chcąc nadążyć za drugim motocyklistą. Ten ponownie wyprzedza na ciągłej linii, tym razem małą ciężarówkę. Nagrywający ma ograniczone pole widzenia, ale skoro tamten przejechał, to i on da radę. Zjeżdża na przeciwległy pas, prosto pod koła jadącej z naprzeciwka ciężarówki.

Tu nagle czas zatrzymuje się. Motocyklista rozgląda się, dostrzega jelenia stojącego na poboczu, patrzącego na niego. Zsiada z maszyny i spogląda na samego siebie z boku. Spogląda w dół, na przezroczysty, biały zarys swojej postaci. Odwraca się do tyłu, ale nie ma tam już jelenia. Zamiast niego stoi tam Śmierć, złowrogo dysząca.

Duch motocyklisty spogląda znowu na swoją cielesną powłokę, siedzącą na motocyklu. Czas znów zaczyna działać i ciężarówka rozjeżdża motocyklistę. A na jego ducha (duszę?) rzuca się Śmierć.

Czy pieszy ma pierwszeństwo na przejściu przed tramwajem? Dla wielu będzie to szok

To fotorealistyczne nagranie jest oczywiście tylko symulacją, ale doskonale oddającą ryzyko, jakie wiąże się z ryzykowną jadą na motocyklu. Na filmiku ciężarówka z naprzeciwka pojawia się naprawdę znikąd – widać dobrze, że nie zbliżała się, gdy spojrzymy na drogę po prawej stronie wyprzedzanej ciężarówki. Lecz nie brakuje sytuacji, gdy ktoś tylko rzuca okiem na prawo i to właśnie w tym momencie wyprzedzana ciężarówka, zasłoniła mu widok, na pojazd jadący z naprzeciwka. Wtedy wyprzedzanie naprawdę kończy się tak, jak na nagraniu.

Komentarze:

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze