Motocyklista wpadł w tył Forda Focusa ST

Motocyklista wpadł w tył Forda Focusa ST
Dobry kierowca nie patrzy tylko na pojazd przed sobą, ale także na to, co znajduje się dalej. Ten motocyklista tego nie zrobił.

Ford Focus ST wjechał na autostradę i zaczął zmieniać pasy z prawego, przez środkowy, aż na lewy. To samo zrobił jadący za nim motocyklista, a obaj wykonali manewr całkiem dynamicznie.

Kierowca Focusa zaraz po zajęciu lewego pasa zaczął hamować z uwagi na korek, który tam się utworzył. Jak sam stwierdził, wykorzystał około 50% siły hamowania, chcąc płynnie i nieprzesadnie gwałtownie się zatrzymać.

Nie zauważył tego w porę motocyklista i najwyraźniej spanikował. Na nagraniu widać, że zablokowało mu się tylne koło mimo tego, że prawą nogę postawił na asfalcie. Zapewne w pierwszym odruchu zredukował bieg, ale nie wyrównał obrotów silnika.

Według autora nagrania motocykliście nie stało się nic poważnego.

Na drugim nagraniu z kolei możecie zobaczyć jak całe zajście wyglądało z perspektywy kierowcy Focusa.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.