Motocykliści wiozą nadzieję i życie

Prawie 400 potencjalnych dawców szpiku kostnego udało się pozyskać pomorskiej grupie motocyklistów, którzy 20 czerwca na terenie Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim zorganizowali wraz z Fundacją DKMS akcję 'TAK - Jestem Dawcą Nadziei i Życia' dla 32-letniej Hani.

fot. Paweł Linda

Akcję zorganizowali pomorscy motocykliści związani z Forum M3M (Moto3Miasto.pl), współuczestniczący m.in. w corocznym przedsięwzięciu „Mikołaje na Motocyklach”, znani z licznych akcji charytatywnych, regularnych zbiórek krwi, niesienia pomocy i uśmiechów dzieciom z domów dziecka.  

W Pruszczu Gdańskim szukano przede wszystkim dawcy dla Hani Szymańskiej z Lęborka. Mamy dwójki dzieci, która na białaczkę cierpi od dwóch lat.

Niestety nie udało się nam przebić liczby zarejestrowanych osób w Pucku, ale cieszymy się z efektu akcji. Każda zarejestrowana osoba to sukces, bo może potencjalnie uratować komuś życie. Być może będzie to właśnie jeden z motocyklistów? – mówi Piotr Szulc „Niemiec” współorganizator przedsięwzięcia.

fot. Paweł Linda

To nie nowość, że motocykliści pomagają potrzebującym. Nie raz środowisko motocyklowe pokazało, że potrafi się zorganizować na dużą skalę po trosze w myśl powiedzenia: „działaj lokalnie, myśl globalnie”.

Niestety wciąż dużo głośniej mówi się o wypadkach z udziałem motocyklistów, niż akcjach dzięki których ktoś może dostać szansę na nowe życie.

Jesteśmy na TAK – dla wszelkiego rodzaju szlachetnych inicjatyw – jak np. zapoczątkowana w Pruszczu Gdańskim i mamy nadzieję kontynuowana akcja pomorskich motonitów.

 

fot. Paweł Linda
fot. Paweł Linda

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze