Motocykliści będą nagradzani za jazdę zgodnie z przepisami

Paryska policja postanowiła "łapać" motocyklistów poruszających się zgodnie z przepisami i nagradzać ich upominkami oraz „dobrymi punktami - ma to być nowy sposób na walki z piratami drogowymi.

 

Motocykliści uwielbiają Paryż. Na zdjęciu Keira Knightley podczas kręcenia reklamy Chanel w 2010 roku.
fot. Chanel

Spory tłok na wąskich ulicach miasta, sprawił, że duża część kierowców przesiadła się na motocykle oraz skutery, unikając tym samym korków. I tak od lat, tysiące jednośladów przemierzają ulice Paryża, przyprawiając nie jednego kierowcę samochodu o zawrót głowy, tym samym zdarzają się kolizje, gdyż większość uczestników ruchu, wykorzystuje do granic przepisy o ruchu drogowym.

Paryska policja postanowiła znaleźć lekarstwo na piratów drogowych, szalejących na jednośladach, posługując się pozytywnym wzmocnieniem – fundując nagrody osobom, które zostaną „złapane” na jeździe zgodnej z przepisami! Na wybrańców czekają drobne upominki oraz tzw. „dobre punkty”.

W akcję włączyły się francuskie gwiazdy, funkcjonariusze policji zapowiedzieli, że jeśli przyniesie ona pożądane rezultaty, zostanie rozpropagowana na inne miasta Francji.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze