Motoball - piłka nożna na motocyklach

Motoball - piłka nożna na motocyklach

fot. http://www.fim-europe.com

Motoball to sport mało znany, choć europejskie rozgrywki sięgają 1964 roku! Prawdopodobnie to najszybszy sport drużynowy na świecie.

Motoball to drużynowa dyscyplina, w której rozgrywkach biorą udział motocykliści. Drużyna składa się zazwyczaj z: 8 zawodników na motocyklach (z czego 4 jednocześnie na boisku), bramkarza (już bez motocykla), trenera, lidera zespołu, dwóch mechaników i fizjoterapeuty.

Mecz dzieli się na 4 części po 20 minut każda, oddzielone 10-minutową przerwą. A piłka za którą jeżdżą motocykliści waży 1200 gram i ma średnicę 40 cm.

Choć motoball nie jest mocno popularny, to pierwsze niemieckie drużyny młodzieżowe powstały już w latach 50-tych. Pierwszy Puchar Europy rozegrano w 1964 roku i wtedy zwyciężyła Francja. Do czołówki drużyn przez lata należała także Rosja, która wygrała pierwszą edycję Mistrzostw Europy w 1986 roku. W tym roku rozgrywki Euro w Rosji objęły dodatkowo drużyny juniorskie. Na tych zawodach nie mamy (jeszcze) polskiej reprezentacji.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.