Edyta Klim

Moto Dolls – wrocławskie motocyklistki rozkręcają charytatywne akcje

Po sukcesie akcji Moto Mikołaje, która zgromadziła ok. 500 motocykli w okolicy wrocławskiego rynku, jej organizatorki postanowiły poszerzyć swoją działalność charytatywną.

Do tej pory motocyklowe Mikołajki we Wrocławiu odbywały się na małą skalę, a darczyńcy chętnie zawozili prezenty dzieciom ze Świetlicy Środowiskowej. Ubiegły rok był jednak przełomowy, ponieważ za organizację imprezy zabrały się cztery wrocławskie motocyklistki: Ewa Warenda, Joanna Kostecka-Cyfert, Anna Cieślak i Ewa Palmowska. Razem, już wczesną jesienią rozpoczęły kampanię informacyjną oraz akcję zbierania darczyńców, którzy przekazali na charytatywne licytacje własne przedmioty, atrakcje i usługi. Oprócz tego w kilku miejscach datki były zbierane do puszek.

W ramach zbiórki publicznej zgłoszonej w Ministerstwie Cyfryzacji i Automatyzacji zebrano w sumie: 5 839,20 zł, a od ludzi dobrej woli dodatkowo: 7 318,79 zł – czyli łącznie dzięki tej akcji zebrano: 13 157,99 zł! Część z tej kwoty przeznaczono na paczki dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej, a pozostała kwota w wysokości 8500 zł została przekazana w formie darowizny dla Dolnośląskiego Hospicjum dla Dzieci na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

Wielki finał i parada ok. 470 motocyklistów w strojach Św. Mikołaja odbyła się 6 grudnia na placu przy kościele Św. Marii Magdaleny. Tuż przed paradą ok. 100 motocyklistów odwiedziło Przystanek Nadziei, Dziecięcy Oddział Hematologiczny. Mali pacjenci byli zachwyceni goszcząc motocyklistów, ale mogli jedynie pomachać zza przeszklonych korytarzy i przyjąć małe podarki.

Około południa centrum miasta opanowały fantazyjnie przystrojone motocykle i tabuny Mikołajów, z których każdy wyglądał na tego jedynego i prawdziwego. Nie zabrakło też Śnieżynek i Żon Mikołaja! Część z nich brała udział w konkursach, część rozdawała upominki, słodycze i owoce, a wszyscy integrowali się w imię słusznej sprawy.

Następnie powstała olbrzymia parada, której celem był parking Starej Garbarni, a przedstawiciele Mikołajów odwiedzili Hospicjum, gdzie wręczyli dzieciom przygotowane wcześniej paczki (z uwzględnieniem wieku oraz płci). Wdzięczność i zaskoczenie dzieciaków były wielkie! Na koniec odbył się krótki pokaz stuntu i dzieci mogły posiedzieć na wybranych motocyklach.

Zachęcone sukcesem Moto Mikołajów, motocyklistki postanowiły stworzyć fundację Moto Dolls, którego celem będzie działalność charytatywna non profit i promocja sportów motocyklowych wśród kobiet. W najbliższych planach mają organizację motocyklowego Dnia Kobiet z naciskiem na promocję ich zdrowia (12 marca) oraz organizację Dnia Dziecka i towarzyszącego mu rodzinnego pikniku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze