Edyta Klim

Moto Dolls on Tour – dolnośląskie motocyklistki w charytatywnej trasie

Cztery motocyklistki, 3600 kilometrów, 10 dni i jeden cel - zbiórka funduszy na pomoc dzieciom. Jak możecie pomóc? Wystarczy zapłacić złotówkę za wybraną ilość kilometrów tej trasy.

Fundacja Moto Dolls ma już za sobą organizację dwóch edycji Moto Mikołajów we Wrocławiu oraz udział w innych inicjatywach charytatywnych, jednak dolnośląskie motocyklistki ciągle podnoszą sobie poprzeczkę! Marzą, by ich akcję wsparło więcej osób, a zebrane środki finansowe dotarły w postaci prezentów do jeszcze większej grupy potrzebujących dzieci.

By osiągnąć ten cel, postanowiły wybrać się na wakacyjną wycieczkę motocyklową po Europie. Nie będzie to jednak taka zwykła wycieczka, ponieważ jej celem jest nadal pomaganie dzieciakom. Każda prywatna osoba lub firma może opłacić kilometr, który przejadą dziewczyny, a całość zebranych środków trafi do budżetu Mikołaja.

Motocyklistki startują 7 lipca, a zaplanowana trasa liczy sobie 3600 km. Jej głównym celem jest most Malmo–Kopenhaga, a po drodze przejadą przez: Sassnitz, Ronne, Kopenhagę, Wiesbaden, Drezno, parki krajobrazowe i narodowe.

Pasja motocyklowa i chęć niesienia pomocy połączyła kilkanaście motocyklistek we wspólnym działaniu na rzecz fundacji, a w wycieczce wezmą udział cztery z nich:

– Agnieszka Kozłowska (Honda CBF 1000)

– Anna Cieślak (Harley Davidson XL Custom 1200)

– Agnieszka Modrzewska (Harley Davidson Sportster Nighster 1200)

– Ewa Warenda (BMW f 650 GS)

A tak o swoich planach motocyklistki opowiadały w Dzień Dobry TVN:

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/charytatywnie-na-motocyklach,233964.html

Nasza fundacja powstała z kobiecej pasji do dwóch kółek, którą pielęgnujemy i propagujemy. W swoich działaniach skupiamy się głównie na całorocznej zbiórce funduszy na główną akcję w roku, jaką są Moto Mikołaje. W przedświątecznym okresie wspieramy głównie Hospicja Dziecięce i Świetlice Środowiskowe, które kierują do Mikołaja listy z prośbami o pomoc. Swoimi akcjami przypominamy także o profilaktyce w walce z rakiem piersi, a przez cały rok staramy się współpracować z fundacją „Mam marzenie” i szukamy sponsorów chcących, ulżyć nieco losowi dzieci z chorobami nowotworowymi – mówi Joanna Kostecka-Cyfert z Fundacji Moto Dolls.

– Staramy się nieść pomoc chorym, poszkodowanym w wypadkach motocyklistom i dzieciom motocyklistów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Na dzień dzisiejszy mamy trzech podopiecznych: synka motocyklistki z porażeniem mózgowym, synka motocyklisty, który urodził się bez rączki i motocyklistę z ciężką chorobą przewlekłą. Zasiliłyśmy Motopomocnych przy zbiórce na treningowy AED, a z zeszłorocznej akcji znacznie dofinansowałyśmy aparat słuchowy malutkiej MercedesNie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim, nad czym oczywiście bardzo bolejemy, ale jednocześnie jest to dla nas duża motywacja, do poszerzania działań związanych ze zbiórką funduszy – dodaje Joanna.

Zachęcamy do wspólnego pomagania – więcej o akcji i dane do przelewu za kilometry znajdziecie na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1797116307280832/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze