Monster X Tour Wrocław – już 14 czerwca!

Już w 14 czerwca 2014 roku Wrocław stanie się epicentrum motorowej rozrywki za sprawą najlepszych Monster Trucków świata, które w samych tylko Stanach Zjednoczonych podziwia blisko siedemset tysięcy widzów podczas 80 show rocznie!

Ryk silników o ogromnej mocy, hektolitry spalonego paliwa, niewiarygodne akrobacje, dziesiątki miażdżonych wraków aut. Wielkie i głośne Monster Trucki powracają do Polski!

Zobaczysz niewiarygodne kilkutonowe samochody, które będą ze sobą zaciekle rywalizować podczas ekstremalnych wyścigów i zawodów freestyle. Przekonasz się na własne oczy, jak wysoko potrafią wybijać się w powietrze. Sprawdzisz co dzieje się z osobówkami, które dostaną się pod ich olbrzymie opony oraz jak szybko i swobodnie potrafią szaleć na dwóch kółkach.

Natomiast motocyklowi kaskaderzy z FMX Stunt Riders zaprezentują się w zapierających dech w piersiach powietrznych akrobacjach. To wszystko w ramach kolejnej edycji Monster X Tour w Polsce, która realizowana jest przez największego niezależnego producenta wydarzeń sportów motorowych w USA – Monster Truck Entertainment!

7.06.2014 – KRAKÓW, Stadion Cracovii

Show godz. 13.00

Pit Party 11:00-12:30 (wejście do 12:00)

Show godz. 19:00

Pit Party 17:00-18:30 (wejście do 18:00)

14.06.2014 – WROCŁAW, Stadion Wrocław

Show godz. 15.00

Pit Party 13:00-14:30 (wejście do 14:00)

PIT PARTY – przyjdź wcześniej, poznaj kierowców, zdobądź ich autograf i zrób sobie zdjęcie z gigantycznymi Monster Truckami!

PIT PARTY to impreza poprzedzająca główne show. Każdy, kto nabędzie bilet VIP będzie miał okazję podziwiać z bliska kultowe ciężarówki w parku maszyn. To doskonała okazja dla wszystkich fanów motoryzacji do zapoznania się z budową ogromnych pojazdów, zrobienia sobie zdjęcia przy ponad 1,5 metrowych oponach, zdobycia autografów zawodników, czy porozmawiania z mechanikami odpowiedzialnymi za ich sprawne funkcjonowanie.

Najnowsze

Perfekcyjna Pani Kierowca

W razie awarii potrafi samodzielnie wymienić koło, kontroluje stan płynów w aucie, a zakup opon i felg jest dla niej przyjemnością. Nowoczesna kobieta dba zarówno o siebie, jak i o to, czym jeździ.

Podobnie jak o odpowiedni strój czy makijaż, kobiety troszczą i o swoje auta.
– Zwiększa się odsetek pań, które traktują swój samochód nie tylko jako pojazd do przemieszczania się, ale coś więcej – mówi Katarzyna Frendl, redaktor naczelna portalu Motocaina.pl. – Potrafią o niego odpowiednio zadbać, wiedzą też, co drzemie pod maską, dobrze znają historię serwisowania. Takie kobiety są świadome, że należy kontrolować stan oleju silnikowego, płynu chłodniczego, robić przeglądy klimatyzacji, a nawet potrafią rozpoznać, że np. kończą się klocki hamulcowe w ich ukochanym autku.

Samodzielne panie nie potrzebują męskiego wsparcia, by auto ubezpieczyć, umyć czy sprawdzić ciśnienie w oponach.

Kobieta kierowca – w razie awarii potrafi samodzielnie wymienić koło, kontroluje stan płynów w aucie, a zakup opon i felg jest dla niej przyjemnością.

Opony z e-sklepu
Właścicielki aut coraz chętniej samodzielnie kupują opony. Z danych Oponeo.pl wynika, że aż o 26% wzrosła w ubiegłym roku sprzedaż ogumienia wśród kobiet. – Nasze klientki chętnie korzystają z możliwości dokonywania zakupów w sieci – mówi Filip Fischer, Kierownik Działu Obsługi Klienta w Oponeo.pl. – Narzędzia internetowe pomagają im wybrać odpowiedni produkt, a jeśli panie mają jakiekolwiek wątpliwości, korzystają z pomocy naszych specjalistów z Działu Obsługi Klienta.

Takie zakupy w internecie są wygodne i szybkie. E-sklepy oferują dodatkowe usługi, które sprawiają, że panie oszczędzają czas i wysiłek. – Komplet ogumienia w najczęściej kupowanym rozmiarze waży ok. 30 kg – zaznacza Marcin Szwabiński, Manager projektu „Dostawa z montażem” w Oponeo.pl.  – Przewiezienie ich do serwisu bywa kłopotem zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Aby odebrać opony bezpośrednio po montażu w serwisie samochodowym, wystarczy zamówić opony z dostawą do jednego z ponad 670 partnerów.

Czas na nowe felgi
Dla kobiet samochód jest wizytówką. Musi więc się pięknie prezentować. Felgi wyróżniają auto z tłumu i podkreślają jego charakter. Obręcze mają być ładne, komfortowe i bezpieczne. Część właścicielek aut traktuje je niczym buty, a ich zakup jest dla nich równie prosty. Elementem łączącym zakup butów i obręczy jest ich przymierzenie. O ile nowe szpilki łatwo przymierzyć w stacjonarnym sklepie, z felgami nie ma już takiej możliwości. Jak więc przekonać się, że będą pasowały? Dobrym rozwiązaniem pozostaje wygodny zakup przez internet i wirtualna przymierzalnia. – Dostępna na naszej stronie przymierzalnia felg pozwala wczytać zdjęcie swojego samochodu i sprawdzić, jak wybrany model obręczy będzie się na nim prezentował – wyjaśnia Filip Biesek, Koordynator Działu Felg w Oponeo.pl.

Takie rozwiązanie pomaga bez wychodzenia z domu zadbać o wizerunek swojego auta.
Awaria pod kontrolą

Panie przykładają wagę do tego, jak auto wygląda i sprawuje się na co dzień, ale też potrafią poradzić sobie w sytuacji kryzysowej na drodze. Zapobiegliwe prócz trójkąta ostrzegawczego wożą w bagażniku kamizelkę odblaskową i zestaw podstawowych narzędzi. Są one pomocne, gdy pojawia się konieczność wymiany koła. – Pierwszy raz koło w samochodzie wymieniałam prawie 40 lat temu – mówi Maria Kolasa, która jeździ już prawie 50 lat. – Był zimowy wieczór, a ja wracałam z małymi dziećmi z dłuższej podróży. Zamiast czekać na pomoc, wystarczyło złapać za narzędzia i wykazać się zdecydowaniem. Koło sprawnie wymieniłam, czym zaskoczyłam i dzieci, i męża.

Zapobiegliwe panie, które nie wożą w aucie zapasowego koła, mogą zaopatrzyć się w tzw. koło w sprayu czyli środek pozwalający na dalszą jazdę po niewielkim uszkodzeniu opony. Dzięki temu szybciej wracają za kierownicę.

Bezpieczna podróż
Perfekcyjna Pani Kierowca przestrzega zasad Kodeksu Drogowego, dbając o bezpieczeństwo swoje i pasażerów. – Coraz więcej pań jest perfekcyjnie wyszkolonych jeśli chodzi o jazdę nie tylko tę bezpieczną, w ruchu drogowym, ale również na torach – dodaje Katarzyna Frendl z Motocaina.pl. – Kobiety wiedzą, że należy doskonalić swoje umiejętności, bo nikt nie staje się perfekcyjnym kierowcą ot tak.

Badania udowadniają, że panie jeżdżą bezpieczniej i stanowią na drodze mniejsze zagrożenie niż mężczyźni. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że to panowie kierujący pojazdami byli sprawcami większości wypadków drogowych w 2013 roku. Spowodowali oni 74,1% wypadków, podczas gdy kobiety 21,4%.

Perfekcyjna Pani Kierowca dba o stan swojego samochodu i o bezpieczeństwo na drodze. Przykłada wagę do tego jak i czym jeździ.

Najnowsze

Corvette vs. model auta RC – kto wygrał wyścig?

Lotnisko w Modlinie, sportowy Chevrolet Corvette C5 Targa oraz jedno z najszybszych na świecie aut sterowanych radiem - co mogło wyniknąć z tak oryginalnego połączenia?

Kilka dni temu na pasie startowym lotniska w Modlinie zmierzyły się w niecodziennym wyścigu dwie piekielne maszyny: stuningowany Chevrolet Corvette C5 Targa kontra TRAXXAS XO-1 – model sterowany radiem. Obydwie maszyny zostały dodatkowo podrasowane aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki prędkości, a organizatorzy wyścigu dopracowali najdrobniejsze szczegóły dotyczące zarówno parametrów technicznych rywalizujących samochodów jak i trasy wyścigu.

Chevrolet Corvette C5 Targa vs. TRAXXAS XO-1
fot. organizatorzy wyścigi

Główni bohaterowie
Już na samym starcie wydawałoby się, że model sterowany radiem – wprawdzie jeden z najszybszych na świecie ale jednak model – nie ma szans z podrasowanym Chevroletem Corvette C5. Samochód ten posiada bowiem silnik LS1 V8 o pojemności 5665 cm³ i mocy 345 KM, a dzięki licznym modyfikacjom układu wydechowego, dolotowego oraz obniżeniu wagi, może osiągnąć maksymalną prędkość 300 km/h.

TRAXXAS XO-1
fot. organizatorzy wyścigi

Jednak zespół przygotowujący TRAXXAS XO-1 do wyścigu również porządnie zmodyfikował swój model. Standardowo auto to w skali 1:7 osiąga maksymalną prędkość 160 km/h, a po zastosowanych zmianach może osiągnąć około 210 km/h poniżej 5 sekund. W modelu tym zmodyfikowano między innymi układ napędowy, zastosowano silnik Leopard 5682 1360kV, regulator Mamba XL2, chłodzenie Castle dual fan, dociążono przód o 200gr, zmieniono przełożenie oraz wprowadzono istotne zmiany w zasilaniu. Dodatkowo team TRAXXAS XO-1 był przygotowany na  każde warunki i konieczność nagłego naładowania baterii auta. W tym celu jako mobilne źródło energii wykorzystano moc akumulatorków Energizer Precision o pojemności 2400mAh i TRAXXAS XO-1 był gotów do wyścigu.

Chevrolet Corvette C5 Targa vs. TRAXXAS XO-1 na lotnisku w Modlinie
fot. organizatorzy wyścigi

Chwila prawdy, decydujące starcie
O świcie na tle startujących i lądujących samolotów  na jednym z pasów startowych modlińskiego lotniska stanęły zatem obok siebie słoń czyli Chevrolet Corvette C5 Targa o wymiarach (dł. – 4564 mm, szer. – 1869 mm, wys. – 1214 mm, masa – 1439 kg) i mrówka czyli TRAXXAS XO-1 o wymiarach (dł. – 686 mm, szer. – 195 mm, wys. – 128 mm i wadze około 5 kg).

Oto co z tego wynikło

Najnowsze

Idalia Czarnocka szybsza od kartingowców ROK Cup Poland

Aż 74 zawodników wystartowało w V i VI rundzie ROK Cup Poland, które odbyły się na kartodromie w Bydgoszczy. W kategorii Senior ROK dwa wyścigi wygrała Idalia Czarnocka, która okazała się szybsza od swoich kolegów kartingowców.

Tradycyjnie już najliczniejszą obsadę miała kategoria Mini ROK, w której rywalizowało 27 zawodników. Zarówno pierwszy, jak i drugi dzień zawodów zdominował Jan Galeja (AK Leszczyński), który w pięknym stylu wygrał wszystkie cztery wyścigi i zdobył komplet punktów do klasyfikacji Pucharu. Kilka ciekawych pojedynków oglądano także w kategorii Junior ROK. Niestety, na starcie zabrakło Jana Antoszewskiego (AK Wielkopolski), który podczas treningu w wyniku kolizji z jednym z rywali doznał kontuzji ręki. Dwa zwycięstwa w 5 rundzie tej kategorii odniósł Marcel Jastrzębowski (AK Morski).W powtórce dwukrotnie najszybszy był Pyłka przed Szymonem Szyszko (AK Morski) i Jastrzębowskim. Z kolei w kategorii Super ROK pierwszego dnia dwa zwycięstwa odniósł Wojciech Stadnik (WalRav), ale w VI rundzie triumfował Sławomir Murański (TMSM Sparta Wrocław).

Idalia Czarnocka szybsza kartingowców ROK Cup Poland w klasie Senior ROK
fot. ROK Cup Poland

Podczas rywalizacji zawodników startujących w klasie Senior ROK doszło do małej niespodzianki. Pod nieobecność startującego za granicą lidera klasyfikacji Jana Krencisza (AK Wielkopolski), dwa wyścigi V rundy wygrała Idalia Czarnocka (AK Rzemieślnik), która tym samym stanęła na najwyższym stopniu podium. Drugą lokatę zajął Mateusz Witkowski (AK Toruński), a trzecią Mikołaj Kaczmarek (AK Wielkopolski). Następnego dnia jedyna dama w tej kategorii ustąpiła miejsca jedynie Mateuszowi Witkowskiemu, a na trzecim miejscu sklasyfikowany został Jakub Korbela (AK Radomski). W punktacji prowadzi Krencisz (295 pkt.) przed Witkowskim (290) i Kaczmarkiem (269). Idalia Czarnocka (163 pkt.) zajmuje piąte miejsce.

Następne dwie rundy ROK Cup Poland odbędą się w dniach 14-15 czerwca w Toruniu.

Idalia Czarnocka szybsza kartingowców ROK Cup Poland w klasie Senior ROK
fot. ROK Cup Poland

Najnowsze

Renault Captur Helly Hansen od 67 900 złotych

Z okazji wprowadzenia na rynek pierwszego Renault Captur, wyposażonego w system Extended Grip, Renault nawiązało współpracę z marką odzieży sportowej Helly Hansen.

W serii limitowanej Helly Hansen wprowadzono dwukolorowe nadwozie w specjalnym kolorze Czerwony Flamme z dachem w kolorze czarnym lub kości słoniowej. Motyw czerwieni będzie powtarzać się również we wnętrzu auta. Terenową żyłkę tego małego crossovera Renault podkreślają wzmocnienia przedniego i tylnego zderzaka oraz 17-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich w czarnym kolorze.

Renault Captur Helly Hansen
fot. Renault

Renault Captur w serii limitowanej Helly Hansen jest oferowany w standardzie z wbudowanym w deskę rozdzielczą tabletem z ekranem dotykowym Renault R-Link oraz licznymi elementami wyposażenia, podnoszącymi komfort jazdy.

Dla tej serii limitowanej przewidziano również w ofercie tapicerkę skórzaną (w standardzie lub w opcji, zależnie od kraju).

Na rynku polskim seria limitowana Renault Captur Helly Hansen oferowana będzie z dwoma silnikami benzynowymi: Energy TCe 90 oraz TCE 120 EDC. Do sprzedaży trafi w czerwcu br., a pierwsze samochody pojawią się w salonach już pod koniec czerwca w specjalnej cenie od 67 900 złotych.

Renault Captur Helly Hansen
fot. Renault

Helly Hansen – założona w 1877 roku norweska marka odzieży sportowej i sportów outdoorowych.

Renault Captur Helly Hansen jest dostępny w kilku różnych (zależnie od kraju), dwukolorowych wersjach nadwozia:

  • Czerwony Flamme z dachem w kolorze czarnym lub kości słoniowej
  • Czarny Etoile z dachem w kolorze kości słoniowej
  • Szary Kasjopea z dachem w kolorze czarnym
  • Kość Słoniowa z dachem w kolorze czarnym

Najnowsze