Monika Jaworska zajeła II miejsce w Pucharze Europy

Monika zajeła II miejsce zarówno w Mistrzostwach Włoch Kobiet i Mistrzostwach Europy Kobiet w klasie Superstock 600!

Monika już po pierwszych kwalifikacjach, mimo że zaliczyła wywrotkę na ostatnim krążeniu to i tak uzyskała 6 czas. Nasza zawodniczka nie wyjechała na poranny warm up i – jak się okazało – gromadziła siły na główy wyścig. Zaczął się o 14.30 i już od startu Monika dzielnie walczyła o najwyższe podium. Uległa jedynie Alessi Polita, a tuż za nią uplasowała się koleżanka z zespołu Play SKR Team, Sharon Mermet.

Nasza zawodniczka zdobyła oba puchary w klasie Superstock 600 na motocyklu Yamaha R6 (model na 2008 rok). Monika – jako pierwsza Polka – dostała szansę startów we włoskim teamie. Czas pokaże jak będzie wyglądał sezon, ale po testach, jakie odbyły się w marcu i zajęciu drugiego miejsca w Mistrzostwach Włoch Kobiet oraz Mistrzostwach Europy Kobiet zawsze uśmiechnięta krakowianka jest bardzo pozytywnie nastawiona do tegorocznych wyścigów.

Już niebawem Monika podzieli się na łamach motocaina.pl swoimi wrażeniami z wyścigów, a tymczasem trzymamy za nią kciuki!