Monika Jaworska wystartuje na BMW S1000RR w motocyklowych Mistrzostwach Polski!

Długo trzeba było czekać na pojawienie się zawodniczki w zawodach motocyklowych i to tak wysokiej rangi jak Mistrzostwa Polski. Monika Jaworska startowała już z powodzenie w tej rywalizacji, zajmujące wysokie pozycje. Jakie ma plany na nadchodzący sezon?

– W zeszłym roku dokładnie w październiku, myślałam o tym, że bardzo chcę wystartować w sezonie 2016 – opowiada Motocainie Monika Jaworska. – Najpierw planowałam puchar R6 Cup w Niemczech, ale w końcu padł wybór na mistrzostwa Polski ale ze zmianą pojemności. Padła decyzja –  będę startować w pełnym sezonie na motocyklu BMW S1000RR, w zespole Team LRP Poland. Tydzień temu trenowałam pierwszy raz na torze Almeria w Hiszpanii. Były to pierwsze testy na motocyklu BMW S1000RR. Trening był moim zdaniem bardzo udany. W pierwszy dzień jechałam trochę spokojniej, żeby zapoznać się z motocyklem i torem, który był dość trudny technicznie. W drugi dzień już nie oszczędzałam ani siebie ani motocykla. Wykręciłam bardzo dobry czas, biorąc też pod uwagę to, że miałam rok przerwy na torze. Wróciłam naprawdę zadowolona i pełna nadziei na nadchodzący sezon. Jestem także w trakcie szukania cały czas sponsora.

Poznałam także skład naszego zespołu na ten sezon: Lewandowski Bartłomiej – SBK, Walkowiak Marcin – Stock 1000, Prendota Piotr – SBK, Monika Jaworska – Stock 1000, Krzysztof Giedrojc – Rookie 1000, Dariusz Muszyński – Rookie 1000. Zapowiada się naprawdę mocny zespół!

Poza zawodami mam zamiar kontynuować szkolenia w mojej motoszkole. Rozglądam się ciągle za odpowiednim placem, aby móc prowadzić zajęcia z doskonalenia techniki jazdy. Mam nadzięję, że uda się szybko znaleźć takie miejsce. Poza tym prowadzę już zapisy na szkolenia z jazdy na torze. Pierwsze szkolenie odbędzie się 8 maja na torze w Lublinie – podsumowuje Monika.

Zespół w barwach, których zawodniczka wystartuje w WMMP, będzie rywalizowała w pełnym cyklu Mistrzostw Świata Endurance. Endurance World Championship to wyścigi długodystansowe, zaczynają się już za dwa tygodnie 9-10.04 w słynnym Le Mans. Można je oglądać i kibicować Polakom na antenie Eurosport.

Kalendarz startów Moniki w Mistrzostwach Polski:
21-22.05.2016 – Tor Poznań
3-5.06.2016 – Tor Pannoniaring (Węgry)
15-17.07.2016 – Tor Most (Czechy)
6-7.08.2016  – Tor Poznań
20-21.08.2016 – Tor Poznań
23-25.09.2016 – Tor Slovakiaring (Słowacja)

Trzymamy kciuki za udane starty i podium!

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze