Monika Jaworska wraca do wyścigów!

Ubiegłoroczna wicemistrzyni motocyklowych Mistrzostw Włoch Kobiet, zrobiła sobie w tym sezonie krótką przerwę w ściganiu. Teraz powraca w wielkim stylu - weźmie udział w ostatniej rundzie WMMP w Poznaniu w klasie Supersport na motocyklu Yamaha R6. Wystartuje w barwach zespołu Yamaha Poland Position.  

Wreszcie zobaczymy Monikę na torze!
fot. POLand POSITION

Monika Jaworska to wyjątkowo utalentowana polska zawodniczka. Wielokrotnie udowadniała, że doświadczeni motocykliści na torze nie mają z nią szans. Monika wystartuje w ten weekend w WMMP  w klasie Supersport na motocyklu Yamaha R6. Zawodniczka reprezentowała już w przeszłości barwy zespołu POLand POSITION, .

Na początku tego roku Monika zapowiedziała:
– Planowałam w tym roku przejść ze startowania w Mistrzostwach Włoch dla kobiet i wystartować w CIV Stocksport 600 lub w Yamaha R6 CUP. Okazało się, że w sezonie 2010 Mistrzostwa Włoch Kobiet się nie odbędą. Plany moje również uległy zmianie. Z powodu braku sponsorów postanowiłam zrobić sobie rok przerwy. Przerwy od wyścigów, ale nie od motocykli oczywiście. Mam nowe pomysły…

Dziś Monika uważa:
– Po długiej przerwie zdecydowałam się wystartować w tym roku w ostatniej rundzie WMMP na torze w Poznaniu. Wezmę udział w klasie Supersport 600 moją Yamaha R6 z nowym numerem startowym #80. Chyba jestem uzależniona, bo nie mogę wytrzymać bez ścigania się. Po rozmowie z Adamem Badziakiem pomoże mi w tym zespół POLand POSITION – co prawda startuję bez sponsora. Ostatnio jeździłam na torze we Włoszech w październiku zeszłego roku i jestem bardzo ciekawa jak mi pójdzie w tej ostatniej rundzie. Trzymajcie kciuki! 

fot. POLand POSITION
fot. POLand POSITION

Adam Badziak (szef zespołu POLand POSITION):
– Cieszę się, że Monika postanowiła wrócić na tor i dołączyła do naszego zespołu. Przez lata swoich startów udowodniła, że jest nie tylko najlepszą kobietą w Polsce, ale należy też do Europejskiej czołówki. Monika wystartuje w klasie Supersport, ale używać będzie motocykla w specyfikacji Superstock 600. Mam nadzieję, że szybko przypomni sobie jak odkręca się gaz i utrze nosa wielu rywalom. 

Ostatnia runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski już w najbliższy weekend na torze Poznań.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze