Monika Jaworska we włoskim teamie wyścigowym

31 marca 2009
15
Monika Jaworska podpisała kontrakt z włoskim zespołem Play SKR Team na starty w sezonie 2009. Plany obejmują wyścigi w Mistrzostwach Włoch Kobiet i Mistrzostwach Europy Kobiet w klasie Superstock 600 na motocyklu Yamaha R6.  
Loading module...

fot. M. Jaworska
Monika Jaworska podpisała kontrakt z włoskim zespołem Play SKR Team na wyścigi w sezonie 2009. Plany obejmują starty w Mistrzostwach Włoch Kobiet i Mistrzostwach Europy Kobiet w klasie Superstock 600 na motocyklu Yamaha R6 (model z 2008 roku). W składzie teamu znalazła się także włoszka Sharon Mermet, która startuje w tej samej klasie. Kalendarz obejmuje 8 wyścigów (3 w ME i 5 w MW).

Monika będzie niebawem gościem specjalnym Otwarcia Sezonu Motocyklowego Synchro 2009, które odbędzie się 2 maja w Bielsku Podlaskim. Swój przyjazd do Bielska zapowiedziała także ROEIKA, która cały czas doskonali swoją technikę jazdy.

Po rozpadzie zespołu POLandPosition w 2007 roku w barwach którego Monika osiągała świetne rezultaty, nasza zawodniczka borykała się z realiami świata wyścigowego. Stawiano wobec niej spore wymagania nie oferując żadnej pomocy, nie wspominając o zapleczu finansowo-sponsoringowym. Brak dobrego mechanika, ogromne koszty przygotowania i startów w zawodach (najwięcej pieniędzy pochłaniają komplety opon), oraz Moniki nieufność do ekipy, z którą miała stworzyć zespół w poprzednim seoznie - Inter Motors jPalio Racing sprawiły, że nie wszystko układało się po jej myśli. W 2008 roku miała więc startować nie tylko w całej rundzie Mistrzostw Polski w zespole FastBiker.pl (na Yamaha R6), ale również w Mistrzostwach Europy Kobiet - jako zespół Inter Motors jPalio Racing (na Triumph 675 Daytona). Jak się później okazało wystartowała w III rundach Pucharu Triumpha, ale na zaproszenie włoskiego zespołu BE1. Początkowa faza nieporozumień, duże nakłady finansowe ze strony Moniki mamy, zmęczenie i ogromny stres, spowodowały, że poprzedni sezon nie był dla niej najszczęśliwszy.

Monika na testach na torze Franciacorta pod Mediolanem  
fot. M. Jaworska
Ale karta lubi się odwracać, a umiejętności naszej amazonki wyścigowej nie mogą przecież leżeć odłogiem. Monika - jako pierwsza Polka - dostała szansę startów we włoskim teamie. Czas pokaże jak będzie wyglądał sezon, ale po testach, jakie odbyły się w marcu polska zawodniczka jest bardzo pozytywnie nastawiona do tegorocznych wyścigów. Monika osobiście dowiozła swoją Yamahę na tor Franciacorta pod Mediolanem i miała możliwość zapoznać się z jej obecnym zespołem Play SKR Team. Tego dnia odbyły się także pierwsze testy jej motocykla na torze. Drugie treningi Monika odbyła już na maszynie wyposażonej w nowe elementy wyścigowe i zmodyfikowane ustawienia.

Starty w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Włoch pochłaniają spore nakłady finansowe. Z powodu braku sponsorów Monika nie wystartuje w Mistrzostwach Polski w tym sezonie, ale zapowiada, że przyjedzie na tor w Poznaniu obserwować zmagania swoich kolegów. To smutne, że tak utalentowana zawodniczka ma problemy z pozyskaniem sponsora w Polsce; po raz kolejny pomaga jej mama, Anna Jaworska. Jedną z niewielu osób, które ją wspierają jest POLand Position i Adam Badziak, któremu Monika bardzo dziękuje za coroczne wsparcie w startach.

Monika (z prawej) z koleżanką z teamu Play SKR Team Sharon Mermet
fot. M. Jaworska
Oto kalendarz wyścigów Moniki Jaworskiej w Mistrzostwach Włoch Kobiet (MW) i Mistrzostwach Europy Kobiet (ME) w sezonie 2009:

05.04. - Vallelunga (Włochy) I r. ME+MW
14.06. - Assen (Holandia) II r. ME
19.07. - Magione (Włochy) II r. MW
02.08. - Franciacorta (Wlochy) III r. MW
23.08. - Rijeka (Chorwacja) III r. ME
13.09. - Vallelunga (Włochy) IV r. MW
18.10. - Misano (Włochy) V r. MW

 W sprawie sponsoringu Moniki proszę kontaktować się z sarna.m@op.pl


Monika Jaworska

Data urodzenia: 2.10.1983
Miejsce urodzenia: Kraków
Stan cywilny: Panna
Znak zodiak: Waga
Waga: 55 kg
Wzrost: 164 cm
Hobby: Motocykle, komputer i internet, podróże, sport
Kuchnia: Kuchnia włoska, pizza (bez sera) i ślimaki
Motocykl: Suzuki GSX-R1000 K8 i ujeżdzam "Krówkę" Honda CBR 600RR mojej przyjaciólki
Zespół: Play SKR Team 2009
Osiągniecia:
2004 - 3 miejsce w Pucharze Hondy CBR125 CUP
2005 - 4 miejsce na Mistrzostwach Polski w klasie Supersport 600
2006 - 4 miejsce na Mistrzostwach Polski w klasie Superstock 600
2007 - 4 miejsce na Mistrzostwach Polski w klasie Superstock 600 

źródło: Monika Jaworska, pzm

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!