Molly Taylor zamiast w Australii pojedzie w Rajdzie Polski

Molly Taylor nie pojedzie w Rajdzie Australii, tak jak planowała wcześniej, ale weźmie udział w Rajdzie Polski, który jest dziewiątym etapem Rajdowych Mistrzostw Europy.

Molly Taylor
fot. materiały prasowe Molly Taylor

Decyzja została podjęta wraz z United Business, partnerem Molly, aby zarówno obronić pierwszą lokatę w rajdzie European Ladies' Trophy, jak również pozwolić Molly zwiększyć ilość rajdowych doświadczeń.

Zespół Molly Taylor i Seb Marshall podczas imprezy Barum Rally Zlin bardzo sprawnie dał sobie radę pośród innych kobiecych załóg, co sprawiło, że teraz mogą myśleć o kolejnych mistrzostwach.

Dla United Business kolejnym wielkim wyzwaniem będzie Rajd Polski, impreza na szutrze, która odbędzie się w Mikołajkach między 13 a 15 września 2013. Molly Taylor pojedzie samochodem Citroen DS3 R3, który prowadziła już pięciokrotnie podczas tegorocznej edycji Rajdowych Mistrzostw Europy.

Bieżąca edycja Rajdu Polski zgromadzi rekordową liczbę fanów czterech kółek. Powodem jest m.in. obecność Roberta Kubicy, a za tym idą pewna wyzwania – miłośnicy rajdowych wyczynów chcą emocji na wysokim poziomie.

-Jestem bardzo zadowolona, że mogę brać udział w Rajdzie Polski, ponieważ, po pierwsze to doskonała możliwość podniesienie własnych umiejętności, oraz dlatego, że zawody, jak mi powiedziano, mają niezwykle fascynujący przebieg. Poza współzawodnictwem na trasie, zgromadzeni na trasie rajdu fani, sprawiają, że atmosfera tego wydarzenia jest naprawdę niezwykła – mówi Molly Taylor, i dodaje – z drugiej jednak strony jest mi przykro, że nie wezmę udziału w Rajdzie Australii. To wydarzenie ma miejsce w moim rodzinnym kraju, moje serce czuje, że powinnam być właśnie tam, ale po dogłębnej analizie wszystkich za i przeciw wraz z moim menedżerem Pierem Liberali oraz moim pilotem Sebem Marshallem uznaliśmy, że jedziemy do Polski. Względy sentymentalne przegrały z praktycznymi. Po raz kolejny będę musiała stawić czoła wyzwaniom, jakie niesie ze sobą start w zupełnie dla mnie nowym rajdzie, ale razem z Sebem nie boimy się tego i  damy z siebie wszystko.

Pier Liberali o zmianie rajdowych planów, mówi tak: – Długo o tym myślałam, i powody, dla których taka zmiana jest konieczna, szczegółowo objaśniłem Molly i Sebowi. Nie miałem absolutnie żadnych wątpliwości, że sobie poradzą. Choć Molly ma nieco mniejsze doświadczenie rajdowe niż jej konkurenci oraz zaliczyła dwa nieudane starty, uznałem, że trzeba, aby trochę odetchnęła. Poza tym skierowałem ją trochę w kierunku rajdów typu Trophy – myślę, że na tym etapie jej kariery to bardzo ważne; dzięki temu osiągnęła sukces w kobiecych rajdach spod znaku Trophy właśnie. Myślę, że to bardzo dobrze, że nasza załoga wystartuje w Rajdzie Polski i pokaże co to znaczy być głodnym zwycięstwa. Dwa nieudane starty, o których wspomniałem, trochę sfrustrowały zarówno Molly jak i Seba; to nie jest proste powiedzieć kierowcom rajdowym , aby zwolnili i w ten sposób jednak ukończyli rajd. Jednak oni oboje są profesjonalistami i wszystkie moje rady przyjmują ze zrozumieniem. W Polsce pojadą najlepiej jak potrafią i mam nadzieję, że wszystkie tegoroczne rajdy i zdobyte doświadczenie pozwolą im osiągać kolejne sukces. Zawsze powtarzam, że sukces to dojechanie do mety, bez takiego podejścia nie wygrywa się rajdów samochodowych.

Rajd Polski 2013 będzie transmitowany w telewizji, a to dzięki umowie między stacją Eurosport i grupą LOTOS, która jest sponsorem imprezy, jak również dzięki udziałowi Roberta Kubicy, co oznacza, że cztery odcinki specjalne zostaną pokazane na żywo: chodzi o dwa wyścigi – 19,4 km do Mrągowa oraz dwa kolejne 23,77 km do Mateuszka, który jest równocześnie metą Rajdu.

Molly Taylor weźmie udział w Rajdzie Polski 2013 – pojedzie Citroenem DS3 R3.
fot. materiały prasowe Molly Taylor

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze