Molly Taylor wystartuje w Chorwacji

Molly Taylor, która w ten weekend umocniła swoją pozycję w Ladies' Trophy, ponownie  przygotowuje się do walki za kierownicą Citroena DS3 R3 w barwach United Business. Przed zawodniczką dziesiąta runda Rajdowych Mistrzostw Europy. To etap trudny, ale fascynujący i bardzo prestiżowy.

Mowa o 40. Rajdzie Chorwacji, który będzie odbywał się w Poreču od wtorku, 26 września do soboty 28 września i obejmie 14 odcinków specjalnych. Czas będzie mierzony na odcinkach specjalnych liczących aż 239,12 kilometrów, zaś cała długość rajdu to 653,93 kilometrów.

Dla Molly Taylor i jej pilota Seba Marshalla, będzie to kolejny ważny i decydujący start w karierze. Ma jednak swój cel: wzmocnić swoją wysoką pozycję w klasyfikacji tegorocznych Mistrzostw Europy European Rally Championship Ladies' Trophy.

W tym etapie wyścigu załoga United Business ma szansę na uzyskanie pozytywnego wyniku m.in. dlatego, że ostatni start Taylor w Rajdzie Polski był dla niej sporym sukcesem. Impreza odbywała się bardzo trudnych warunkach. Wypowiedź Molly po Rajdzie Polski przeczytasz tutaj.

Molly Taylor przed Rajdem Chorwacji 2013
fot. materiały zawodniczki

– Molly ma w tym roku naprawdę świetną kondycję. We wszystkich rajdach bierze udział pokazując swoją determinację i profesjonalizm – mówi Pier Liberali, szef zespołu United Business. – Molly jest szybka w każdej sytuacji a dzięki zapleczu, jakie jej stworzono, może realizować swoje ambicje i utrzymać koncentrację w czasie startów. Lubi wyzwania i rywalizację, zwłaszcza w rajdach, które stanowią dla niej zupełną nowość. Celem Rajdu Chorwacji jest utrzymać wysoką pozycję w klasyfikacji. Mamy jednak świadomość, że to trudny wyścig. Jesteśmy pewni, że Molly jest w stanie wygrać cały rajd – staramy się to osiągnąć, zaś sukces Molly będzie sukcesem całej naszej ekipy.

W tym roku w Rajdzie Chorwacji startuje 98 samochodów z załogami z 19 państw. Imprezę będzie relacjonował kanał telewizyjny Eurosport.

– Chociaż nigdy jeszcze nie startowałam w Chorwacji to czuję się z tym całkiem nieźle, chociażby ze względu na to, że United Business jest sponsorem tego wydarzenia. Bardzo chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony tym bardziej, że mój menadżer, Pier Liberali, zawsze niezwykle entuzjastycznie wypowiadał się o tym rajdzie. Nie mogę się już doczekać. Zaplanowaliśmy sobie, że w czasie nadchodzącej rywalizacji nie pozostawimy nic przypadkowi. Zrobimy sobie też trening przed startem. Rajd Polski był bardzo trudny i mimo że uzyskałam pozytywny wynik to wydaje mi się, że mogłam się bardziej postarać. Dojechać do mety w czasie Rajdu Polski to był nasz priorytet, tym bardziej, że warunki były mało sprzyjające. Mam nadzieję, że w Chorwacji będzie trochę lżej i że pojadę pełną parą – mówi Molly.

Wyścig rozpoczyna się w wtorek, 26 września, specjalnie przygotowaną na tę okazję ceremonią otwarcia, którą będzie odcinek specjalny wiodący ulicami miasta  Poreč. W piątek, 27 września, załogi przejadą sześć odcinków specjalnych. Rajd zakończy się w sobotę 28 września o godzinie 17.30, po tym jak uczestnicy przejadą siedem przygotowanych na ten dzień odcinków specjalnych. Po zakończeniu rajdu organizatorzy zaplanowali huczne after party.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze