Molly Taylor wraca do WRC nowym Citroenem! Film

Molly Taylor zapowiada starty w dwóch rajdach europejskich i dwóch rundach WRC za kierownicą nowego Citroena DS3 R3T w programie BP Racing.

Molly Taylor
fot. mollytaylor.com.au

Australijska zawodniczka, która w ubiegłym roku, jako jedyna kobieta skorzystała z programu WRC Academy, odbyła pierwsze testy we Włoszech w Citroenie DS3 R3T. Trwają gorące przygotowania przed jej startem w Rajdzie Ypres (Belgia) w dniach 21-23 czerwca. Kolejne plany zawodniczki to rajdy: Coppa Citttà di Lucca (Włochy) oraz rundy WRC: Neste Rally Finland i ADAC Rally Deutschland. Możliwe jest też poszerzenie programu startów.

Molly i jej pilot Seb Marshall mogli zapoznać się z samochodem i oponami Pirelli:

– Dla mnie jest to fantastyczna okazja i wielki krok naprzód w mojej karierze. Mam możliwość pracy z profesjonalnym zespołem i z innym samochodem – mogę się więc, wiele nauczyć. Ta rajdówka ma wiele możliwych ustawień i staramy się zrozumieć, jak to działa. Było wspaniale mieć tak wiele rzeczy do sprawdzenia i odczucia, chcemy uzyskać jak najwięcej z tego samochodu.  – mówiła Molly.

Molly przejechała ok. 100 kilometrów i miała okazję przyjrzeć się pracy serwisu w warsztacie Racing BP oraz poznać włoską mentalność:

– Teraz mam trochę lekcji z języka włoskiego, by lepiej się porozumieć, bo do tej pory mogę powiedzieć: cześć, do widzenia, dziękuję i herbata. Uczę się dość szybko, jak rozszyfrować menu, ale obiad jest zawsze ciekawostką. Ludzie są tu bardzo przyjaźni i gościnni, kocham tą kulturę, prawdopodobnie dlatego, że w dużej mierze obraca się wokół żywności – opowiada wesoło zawodniczka na swoim blogu.

fot. mollytaylor.com.au
fot. mollytaylor.com.au

Z występu tej australijskiej zawodniczki w programie BP Racing jest zadowolona Fabrizia Pons (przedstawicielka kobiet w FIA), która podglądała testy Molly:

– Jestem bardzo szczęśliwy, że Molly ma możliwość kierowania Citroenem DS3 takich i zacząć od Rajdu Ypres. To dla niej piękne wyzwanie i jestem pewna, że da sobie radę.

Rajd Ypres Geko rozpocznie się o godzinie 16:25 w piątek 22 czerwca pierwszym, wieczornym odcinkiem. W sobotę zawodnicy wyruszą jeszcze na 12 odcinków, by zakończyć rywalizację na mecie po 22 godzinie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze