Edyta Klim

Modeka Air Ride – test letnich rękawic motocyklowych

Modeka Air Ride to lekkie rękawice letnie dla kobiet i mężczyzn. Po teście 3,500 kilometrów – czas na wrażenia z jazdy.

Rękawice Air Ride to model unisex, stworzony z połączenia skóry koziej z panelami mesh. Wewnętrzna część rękawic to głównie skóra perforowana, w naszym modelu w ładnym, pistacjowym kolorze. Dodano tutaj także miękką poduszeczkę na kłębie kciuka oraz podgumowaną skórę, poprawiającą przyczepność rękawicy do manetki.

Wzmocnienie ochrony dłoni gwarantuje duża osłona kostek z tworzywa i gumowe elementy na trzech, głównych palcach. Dla wygody zamykania dłoni w kilku miejscach użyto skóry w formie rozciągliwego ściągacza, a najwięcej paneli tego typu znajdziemy na kciuku. Końcówki palców są wzmocnione skórą gładką.

Za dobre dopasowanie rękawicy w mankiecie odpowiadają dwa rzepy: na wysokości nadgarstka (ze skórzaną osłoną) i przy najszerszej części mankietu. Część mankietu od wewnętrznej strony dłoni jest wyraźnie dłuższa, dlatego rękawice można z powodzeniem nosić zaciągnięte na rękaw kurtki, jak i włożone do środka. Podszewka rękawic jest miękka i oddychająca. Z boku rękawic są też elementy do spięcia ich razem, wedle potrzeby.

Co mnie przekonało do tego modelu? Głównie jego przewiewność i brak pojedynczego szwu na szczycie palców, który zawsze uwiera mnie na połączeniu opuszków z paznokciami. Tutaj mamy do czynienia z dwoma szwami, które łączą tekstylia z dwoma rodzajami skóry. W modelach unisex mam zwykle problem z dopasowaniem, dotyczącym zbyt długich palców. W przypadku Air Ride rozmiar M był odpowiedni, jeżeli chodzi o szerokość rękawicy, jak i na długość palców, co mnie ucieszyło.

W pierwszych dniach podróży czułam jeszcze, że rękawice muszą się do mnie dopasować – takie uczucie lekkiego naciągnięcia w palcach i dyskomfortu w kciukach. Po jakimś czasie jednak rękawice świetnie się ułożyły do kształtu moich dłoni i rękawice przestały być zupełnie odczuwalne, niczym druga skóra. Po 3,500 kilometrów faktycznie widać, jak rękawice dopasowały swój kształt:

Sprawdziłam rękawice w temperaturach 15-35 stopni i komfort termiczny w czasie jazdy jest zapewniony w nich, od ok. 20 stopni, poniżej odczuwałam już lekki chłód (nie miałam drugich rękawic, ale ociepliłam je bezszwową rękawiczką termo i już było idealnie).

Zdecydowanie są to rękawice letnie, w których ręce nie były nigdy przegrzane, ani spocone. Górna część rękawic oddycha, ale jednocześnie nie powoduje, niemiłego czasem uczucia przewiania dłoni. Wewnętrzna część świetnie przepuszcza powietrze, co łatwo sprawdzić wystawiając na chwilę lewą, wewnętrzną stronę dłoni w kierunku jazdy.

Przyczepność do manetki jest bardzo dobra, szwy nie uwierają, ani nie tworzą się żadne, niewygodne fałdki z nadmiaru materiału. Wszystko jest skrojone z należytą starannością.

Podsumowując, rękawice Air Ride są wygodne, gwarantują dopasowanie do dłoni i świetną przyczepność do manetki. Dzięki swojej przewiewnej strukturze sprawdzą się podczas letnich podróży, a dzięki dodatkowym wzmocnieniom zapewnią należyte bezpieczeństwo.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Wygodnie i dość wytrzymałe. Jak zaskoczy deszcz, to przemykają i nie mają wycieraczki. Przewiewność mogła być lepsza. Brak możliwości obsługi telefonu. Właśnie szukam alternatywy po prawie 6 latach używania.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze