Mniejsza opłata dla motocyklistów na autostradach!

No i stało się! Po licznych manifestacjach Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, że motocykliści będą płacić tylko połowę stawki samochodów osobowych, gdy będą chcieli skorzystać z autostrad.  

 

Strajk motocyklistów na A4
fot. kraj24

Po wielu akcjach organizowanych w centrach miast, a także na bramkach autostrad motocykliści 29 czerwca br. mogą ogłosić dniem swojego sukcesu. Z końcem miesiąca zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące naliczania opłat za przejazd autostradą. Motocykliści za każdy pokonany kilometr zapłacą 10 groszy, natomiast kierowcy samochodów 20 groszy. Musimy jednak zaznaczyć, że rozporządzenie to będzie jedynie obowiązywać na autostradach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Co w praktyce może oznaczać, że opłaty narzucone przez ministerstwo nie będą obowiązywać na 300km administrowanych przez prywatnych koncesjonariuszy.

 

Słowa uznania należą się Stowarzyszeniu MotoAutostrada, gdyż to oni organizowali akcje, które miały na celu zwrócenie uwagi ministerstwa na zaistniały problem.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze