Mitsubishi wspiera serię kobiecych spotkań

Polski oddział Mitsubishi Motors jest partnerem serii spotkań z czytelniczkami, zorganizowanych przez wydawnictwo OsnoVa w związku z premierą najnowszego wydania słynnego eseju Virginii Woolf „Własny pokój“.

Legendarny esej napisany przez jedną z najlepszych pisarek na świecie w tym roku obchodzi 90 urodziny. Wydawnictwo OsnoVa postanowiło przypomnieć ten tekst nie tylko ze względu na jubileusz jego powstania, ale przede wszystkim dlatego, że problemy poruszane w nim nadal są aktualne, wciąż inspirują i zachęcają do dyskusji.

Esej Woolf w doskonałym tłumaczeniu Agnieszki Graff to jedynie połowa książki. Na drugą część składają się także portrety sześciu Polek, które zdają się wypełniać testament Woolf: Magdy Cieleckiej, Edyty Bartosiewicz, Joanny Bator, Ewy Woydyłło, Martyny Wojciechowskiej i Katarzyny Kozyry. Napisały o nich Sylwia Chutnik i Karolina Sulej. Każda z bohaterek pochodzi z innego środowiska, ale łączy jej jedno – niezależność poglądów i chęć zrozumienia swojego miejsca w świecie. To o czym pisała przed laty Virginia Woolf nadal budzi emocje. Warto ten esej czytać, rozmyślać o nim i rozmawiać.

I właśnie dlatego wydawnictwo Osnova zdecydowało, aby z książką wyjechać w trasę. Spotkania, w których wezmą udział autorki i bohaterki książki odbędą się w czterech polskich miastach. Trasa zaczęła się od Warszawy, gdzie 13 maja o eseju Virginii Woolf rozmawiały: Sylwia Chutnik, Karolina Sulej, Martyna Wojciechowska i Ewa Woydyłło. Gościem spotkania była także Anna Cieślak – ceniona aktorka, ambasadorka marki Mitsubishi, która czynnie angażuje się i wspiera swoim wizerunkiem działania na rzecz walki o prawa i ochronę kobiet, jako wolontariuszka Fundacji La Strada.

Kolejne spotkania odbędą się w Łodzi – 28 maja, w hotelu Vienna House Andel’s Łodź, 3 czerwca w Krakowie w Vienna House Andel’s Kraków i 7 czerwca w Gdańsku w Sztuce Wyboru.

Partnerami kobiecej trasy są: Mitsubishi Motors Polska, Vienna House Hotels, Dr Irena Eris. Kluby zrzeszone w międzynarodowej organizacji Soroptimist International objęły patronatem spotkania w wybranych miastach. Partnerem spotkania w Gdańsku jest Sztuka Wyboru, a współorganizatorem Klub Soroptimist International Gdańsk. Trasa odbywa się pod patronatem magazynu Vogue Polska.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze