Agnieszka Serafinowicz

Mitsubishi Outlander wróci do Europy!

Mitsubishi ogłosiło, że model Mitsubishi Outlander najnowszej generacji trafi jednak na kontynent europejski, ale tylko w jednej wersji napędowej.

Spis treści

Najnowsza generacja SUVa segmentu D, modelu Mitshubishi Outlander zadebiutowała na rynku już dwa lata temu. Niestety, wówczas auto nie trafiło w ogóle do Europy, lecz od tamtej pory jest oferowane na innych rynkach, m.in. w Stanach Zjednoczonych. Mitsubishi zaskoczyło publikacją informacji prasowej, że marka zmienia zdanie w kwestii obecności Outlandera na Starym Kontynencie. Tak, dobrze czytacie – Outlander wraca do Europy, ale pojawi się jednak później niż debiutujący w polskich salonach w tym miesiącu Mitsubishi ASX.

Mitsubishi Outlander PHEV
Mitsubishi Outlander PHEV wersja na rynek USA (fot. Mitsubishi)

Mitsubishi Outlander – kiedy powrót na Stary Kontynent?

Powrót Mitsubishi Outlandera do Europy został oficjalnie zapowiedziany w 2024 roku. Rzeczoną informację opatrzono zdjęciem aktualnego Outlandera PHEV oferowanego na rynku amerykańskim. Akurat wybór tej odmiany napędu nie jest przypadkowy w kontekście komunikatu, bo daje odpowiedź na pytanie, jakiej wersji napędowej możemy spodziewać się na naszym kontynencie.

Mitsubishi Outlander PHEV
Mitsubishi Outlander PHEV – tylko taka wersja pojawi się w Europie (fot. Mitsubishi)

Mitsubishi Outlander – tylko jedna wersja napędowa

Japońska marka zapowiedziała, że w przyszłym roku w Europie, będzie sprzedawana tylko jedna wersja napędowa. Mitsubishi Outlander PHEV, czyli hybryda plug-in. Auto z tym układem napędowym jest już oferowane w Stanach Zjednoczonych i na tamtejszym rynku hybrydowy układ napędowy oferuje moc 252 KM. Auto może również przejechać dystans do 87 km w trybie bez emisji spalin.

Mitsubishi Outlander PHEV
Mitsubishi Outlander PHEV wersja na rynek USA (fot. Mitsubishi)

Mitsubishi Outlander PHEV – jakie parametry będzie mieć europejska wersja?

Czy zatem do Europy trafi wspomniany PHEV oferowany już na rynku amerykańskim? Tego wciąż nie wiemy, bo w oficjalnym komunikacie producent deklaruje, że, tu cytat: „flagowy Outlander PHEV zostanie opracowany z myślą o europejskim rynku”. Komunikat ten niestety nie wyjaśnia, czy owo „opracowanie” europejskiej wersji będzie sprowadzać się np. tylko do nastawów zawieszenia, czy wyposażenia wnętrza (nie jest tajemnicą, że auta na rynek europejski mają inaczej skonfigurowane zawieszenia, niż analogiczne modele oferowane w Stanach Zjednoczonych). A może w planach jest owszem, hybryda plug-in, ale zupełnie odmienna od tej, którą dziś mogą wybrać amerykańscy klienci marki? Tego jednak komunikat Mitsubishi nie wyjaśnia. Jeżeli tylko dowiemy się więcej szczegółów na temat comebacku japońskiego SUV-a będziemy was informować.

Mitsubishi Outlander PHEV wersja amerykańska – galeria

Na koniec zapraszam was do galerii i wideo prezentującej amerykańską wersję najnowszego Outlandera PHEV.

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze