Magda Wilk

Mitsubishi Outlander – pierwsza jazda

„Nowy, jeszcze bardziej doskonały” - taki ma być nowy Mitsubishi Outlander 2016, który niedawno wjechał do polskich salonów. Podobno Outlander to jeden z najwyżej cenionych SUV-ów świata - a jakie jest nasze zdanie?

Nowy Outlander został zmieniony na ponad 100 sposobów. Wszelkiego rodzaju modyfikacje można zobaczyć nie tylko w nadwoziu ale i wewnątrz. Część z nich jest jednak niewidoczna gołym okiem, bo przeprojektowano tu wiele podzespołów. Skrzynia biegów, systemy bezpieczeństwa, elementy wnętrza – wszystko to uległo modernizacji. Outlander jest też pierwszym modelem Mitsubishi, który prezentuje tzw. „nową tożsamość wizualną marki”. Postawiono na nowoczesny wygląd: chromowany grill, nowy wzór zderzaków, wąskie reflektory LED (z dwunastoma diodami LED do jazdy dziennej) czy też przeprojektowane tylne lampy. Zmieniono też proporcje nadwozia.

Wnętrze Outlandera przeszło nie tyle lifting co zostało stworzone od nowa. Do najważniejszych zmian należą te, które powodują, że  stało się ono bardziej komfortowe i ciche. Maty głuszące zastosowano m.in. we wszystkich drzwiach, ścianach, bagażniku i błotnikach. Dzięki grubszym szybom oraz wytłumionym drzwiom uzyskano dużo lepszy efekt wyciszenia. Od nowa zaprojektowano fotele, kierownicę, przez co wnętrze zyskało nową jakość i dużo wyższy komfort od poprzednika.

Kolejne modyfikacje dotyczą zawieszenia i układu kierowniczego. Cały układ jezdny został przeprojektowany. Auto prowadzi się bardziej precyzyjnie, stabilnie a komfort podróżowania jest zdecydowanie wyższy. Nowością jest również automatyczna przekładnia CVT – bezstopniowa skrzynia biegów zintegrowana z przekładnią hydrokinetyczną. Układ ten reaguje znacznie szybciej (szybciej zmieniane są przełożenia), co ma również odzwierciedlenie w zmniejszonym zużyciu paliwa.

W nowym Outlanderze nie zapomniano również o bezpieczeństwie. Wprowadzono rozwiązania, takie jak ostrzeganie o niezamierzonym opuszczaniu pasa ruchu, adaptacyjny, aktywny tempomat ACC, a także asystent bezpiecznego odstępu i system redukcji ryzyka i konsekwencji kolizji przez najechanie (FCM) – wprowadzane już także u innych producentów. Ponadto auto wyposażono w 7 poduszek bezpieczeństwa oraz układ monitorujący ciśnienie w oponach – TPMS.

W polskiej ofercie Mitsubishi Outlander 2016 jest dostępny w 7 wersjach z dwoma silnikami: 2-litrową, benzynową jednostką o mocy 150 KM lub silnikiem Diesla o pojemności 2.2 litra i mocy 150 KM. W przypadku „benzyny” mamy możliwość wyboru napędu na jedną lub dwie osie, w przypadku „diesla” dostępna jest wersja tylko 4×4.

Ceny nowego Mitsubishi Outlandera 2016 zaczynają się od 95 990 złotych, z napędem 4WD – wersja z silnikiem wolnossącym 2.0 Intense CVT kosztuje 112 990 złotych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze