Mistrzowie WRC wystartowali na Karowej

21 czerwca 2009r., niedzielę w Warszawie odbyły się pokazowe przejazdy światowej sławy kierowców rajdowych. Sébastien Loeb (5-krotny Mistrz Świata WRC) i Dani Sordo (jeden z liderów tegorocznej klasyfikacji generalnej WRC) zmierzyli się z polskim klasykiem rajdowym: stołeczną ulicą Karową.

fot. Gustavo Cherro, Red Bull Photofiles

Sébastiena Loeba niewątpliwie można określić mianem fenomenu rajdów WRC ostatnich pięciu lat: prawie zawsze wygrywa (jest rekordzistą pod względem zwycięstw w poszczególnych rajdach), a także już pięć razy z rzędu stanął na podium jako Mistrz Świata. Jest jednym z najbardziej utytułowanych kierowców rajdowych na świecie. W rajdach samochodowych zadebiutował w 1997 roku, w 2002 roku podczas Rajdu Niemiec odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w WRC. Obecnie, oprócz 5-krotnego tytułu Rajdowego Mistrza Świata ma na swoim koncie 52 zwycięstwa w rajdach WRC.

Dani Sordo rozpoczął rajdową karierę w 2001 roku i od tego czasu stawał na podium 18 razy. Od 2007 roku jest kierowcą zespołu fabrycznego Citroën w Rajdowych Mistrzostwach Świata (Citroën C4 WRC). W tym roku Hiszpan jest jednym z liderów klasyfikacji generalnej WRC.

Sébastien Loeb
fot. McKlein, Red Bull Photofiles
Dani Sordo
fot. McKlein, Red Bull Photofiles

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowo za sterami Citröenów C2R2 Max zasiedli uczestnicy europejskiego programu Citroën Racing Trophy Polska – którzy walczyli o tytuł Najszybszego Kierowcy na Karowej.

Sugerowany dojazd: komunikacją miejską – autobusy od Krakowskiego Przedmieścia: 110, 116, 175, 178, 180, 195, 222, 503 oraz od ul. Dobrej: 118, 150, 506, E-6 i dojście pieszo na teren imprezy. Nie są przewidziane parkingi dla publiczności. Dodatkowo z ruchu kołowego będą wyłączone ulice: Karowa (od Krakowskiego Przedmieścia do ul. Dobrej), ul. Furmańska (od ul. Bednarskiej do ul. Karowej), ul. Browarna (od ul. Karowej do ul. Wiślanej), ul Gęsta (od ul. Dobrej do ul. Browarnej).

WARSZAWA, UL. KAROWA, NIEDZIELA, 21 CZERWCA 2009, GODZ. 18.00, wstęp wolny

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze