Mistrzowie szkolą policjantów

01 września 2009
Jacek Molik, Maciej Polody i Artur Czyż  - to nie lista gwiazd zawodów w sportach motorowych, ale instruktorów, którzy prowadzą cykl szkoleń dla policjantów służby ruchu drogowego woj. wielkopolskiego.
Loading module...
fot. KWP w Poznaniu

Jacek Molik - instruktor sportu motocyklowego, wieloletni zawodnik wyścigowy, Szef Komisji Motocyklowej AW, Maciej Polody - instruktor techniki jazdy, wielokrotny Wyścigowy Mistrz Polski, Mistrz Europy w Drifcie i Artur Czyż - instruktor techniki jazdy, wielokrotny Wyścigowy Mistrz Polski, razem na Torze Samochodowym „Poznań". Mistrzowie w roli instruktorów, w dniu 10.08.2009 roku zainaugurowali cykl szkoleń dla policjantów służby ruchu drogowego woj. wielkopolskiego.

Dzięki wieloletniej współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z Automobilklubem Wielkopolski, a przede wszystkim dzięki osobistemu zaangażowaniu Prezesa AW Roberta Werle i Naczelnika WRD KWP w Poznaniu podinsp. Zbigniewa Rogali, policjanci ruchu drogowego, którzy na co dzień ścigają piratów drogowych pełniąc służbę motocyklami oraz samochodami nieoznakowanym wyposażonymi w videorejestratory, mają okazję szlifować swoje umiejętności pod okiem najlepszych polskich kierowców.

„Umiejętność przewidywania zdarzeń podczas prowadzenia samochodu / motocykla w działaniach operacyjnych w ruchu drogowym; bezpieczne wychodzenie z opresji oraz technika jazdy z dużą prędkością" - to temat wiodący szkolenia. Głównym jego celem jest wyrobienie wśród policjantów właściwych nawyków i umiejętności kierowania pojazdami z dużą prędkością, wykorzystanie możliwości technicznych i osiągów pojazdów w służbie oraz bezpieczne użytkowanie powierzonego sprzętu. Dlatego też, w przeciwieństwie do podobnych tego typu szkoleń, policjanci jeździli pojazdami, które wykorzystują w codziennej służbie. 

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!