Mistrzostwa Świata w Sidecar i Quad Motocross 15-17.05. w Gdańsku

Niezwykle widowiskowe wyścigi motocykli crossowych z wózkiem bocznym oraz drugim zawodnikiem zwanym „pająkiem" są niestety bardzo mało znane w naszym kraju.

fot. ME Motocross Sidecar i Quad – plakat

W najbliższy weekend, 15-17 maja na torze motocrossowym w Gdańsku odbędą się Mistrzostwa Świata w Motocrossie Sidecar. To pierwsze tego typu zawody organizowane w Polsce.Do udziału zgłosiło się 58 zespołów z 23 krajów. Sobotnie treningi kwalifikacyjne wyłonią 30 załóg, które staną do walki o punkty w niedzielnych wyścigach. Dodatkowo, w tym samy dniu rozegrane zostaną Mistrzostwa Europu w Motocrossie Quadów.

Potężne skoki, efektowne przejazdy bokiem oraz spektakularne kraksy są stałym elementem widowiska. Wyścig odbywa się na tym samym torze, co eliminacje motocykli solowych. Trudność konkurencji polega z jednej strony na precyzyjnym pokonywaniu przeszkód zlokalizowanych na torze, z drugiej na koordynacji pomiędzy zawodnikami. Kierowca odpowiedzialny jest za jak najszybsze prowadzenie pojazdu, pasażer balansuje pomiędzy koszem a tylną kanapą motocykla podczas poszczególnych ewolucji. Tworzy to bardzo widowiskowe show.

Zawody Sidecarmają długą tradycję i zawsze przyciągały bardzo liczne grupy fanów. Obecnie największą popularnością cieszą się w Europy Zachodniej i Skandynawii. Teraz kibice z Polski będą mogli być świadkami nowej, niekonwencjonalnej formuły tej imprezy. Gdańska runda Mistrzostw Świata Sidecar Motocross zostanie rozegrana na specjalnie przygotowanym torze spełniającym wszystkie wymogi techniczne narzucone przez organizację FIM. Program zawodów obejmuje trzy dni. Już od piątku można z bliska przyjrzeć się motocyklom, które wystartują w sobotnich kwalifikacjach i niedzielnych zawodach finałowych.

Miejmy nadzieję, że po zawodach w Gdańsku fanów tej dyscypliny sportów motorowych przybędzie, a Mistrzostwa Świata w Motocrossie Sidecar na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez sportowych organizowanych w Polsce.

więcej: http://www.gamk.pl/

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze