Mistrzostwa Świata Super Enduro 2012 w Łodzi – galeria i relacja

Tadeusz Błażusiak i liderzy halowego enduro pojawili się w sobotę na łódzkiej Atlas Arenie. Było niesamowicie! Oto galeria zdjęć z zawodów, które świetnie oddają atmosferę imprezy, oraz nasza relacja.

Tadeusz Błażusiak
fot. Piotr Kopeć

Tadek Błażusiak, dwukrotny Mistrz Świata w SuperEnduro po raz kolejny pokazał nam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Mimo bardzo poważnej kontuzji barku (zerwane więzadła), której nabawił się osiem dni przed GP Polski, stanął na starcie I rundy Mistrzostw Swiata w SuperEnduro i wygrał dwa z trzech finałów. Tym samym nie zostawiając złudzeń co do tego, kto jest wciąż najlepszym specjalistą od enduro halowego na świecie. Za dobrym przykładem naszego mistrza poszedł Paweł Szymkowski, który wygrał klasyfikację generalną w klasie Junior, pozostawiając za sobą takich zawodników jak Giacomo Redondi czy Danny McCanney.

Do Łodzi poza Tadkiem Błażusiakiem zawitali tacy zawodnicy jak David Knight, Jonny Walker czy Joakim Ljunggren i właśnie między tą trójką riderów toczyła się najbardziej zacięta rywalizacja. Pierwszy finał, zdecydowanie wygrał bez większych problemów Błażusiak. Drugi finał, był rozegrany tradycyjnie już z odwróconą kolejnością na starcie, czyli najlepsi zawodnicy z klasyfikacji startowali z drugiej linii. I w większości opinii, to właśnie ten finał dostarczył zgromadzonym w Atlas Arenie kibicom, najwięcej emocji. Walka o zwycięstwo rozegrała się między Jonny Walker’em, David’em Knight’em a Tadkiem Błażusiakiem. Dość szybko na prowadzenie wyszedł młody anglik i nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa aż do mety. Pozostał walka o druga pozycję, zwycięsko z tej potyczki wyszedł Błażusiak, na jednym z ostatnich okrążeni Knight popełnił, błąd który skutecznie wykorzystał reprezentant Polski.

Ostatni finał sobotniego wieczoru to popis na prawdę bardzo dobrej jazdy Polaka, mimo ogromnego bólu, Tadeusz Błażusiak udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wola walki i ogromne wsparcie kibiców, pozwoliło odnieść mu drugie zwycięstwo i wygraną w klasyfikacji generalnej I rundy Mistrzostw Świata w SuperEnduro. Zwycięstwo tym cenniejsze, że odniesione przed własną publicznością.
– Dzisiejszy start był jednym z najbardziej niesamowitych i jednocześnie najbardziej bolesnych w całej mojej karierze. Jeszcze w piątek wieczorem nie wiedziałem czy w ogóle uda mi się wystartować w Łodzi. Tydzień wcześniej zaliczyłem poważny upadek podczas treningu. Mimo kontuzji barku wystartowałem i co najważniejsze wygrałem. Atmosfera była podobnie jak rok temu wspaniała. Dziękuję polskim kibicom za doping i liczę, że za rok ponownie SuperEnduro zawita do naszego kraju! – podsumowuje Tadek.

Poza rywalizacją w Mistrzostwach Świata, kibice zgromadzeni w łódzkiej Atlas Arenie, mieli okazję zobaczyć najlepszych polskich zawodników FMX, przejazdy dzieci, bieg kibiców oraz bieg gwiazd na starcie którego stanął Mistrz Świata na żużlu z 2010 roku Tomasz Gollob. Kolejna runda już na początku 2013 roku.

Wyniki: Mistrzostwa Świata SuperEnduro, klasyfikacja po I rundzie:

1. Taddy Błażusiak (KTM) 57pkt

2. Jonny Walker (KTM) 51 pkt

3. David Knight (Honda) 41 pkt

4. Alfredo Gomez (Husaberg) 31 pkt

5. Kornel Nemeth (KTM) 29 pkt

Puchar Świata Juniorów Super Enduro, klasyfikacja po I rundzie:

1. Paweł Szymkowski (KTM) 37 pkt

2. Danny McCanney (Gas Gas) 30 pkt

3. Giacomo Redondi (KTM) 28 pkt

4. Johan Edlund (Husaberg) 27 pkt

5. Magnus Thor (KTM) 18 pkt

Akrobacje FMX na Mistrzostwach Świata w enduro halowym, rozgrzały publikę.
fot. Piotr Kopeć

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze