Mistrzostwa Świata Enduro Kobiet – Hiszpania, Solsona

W ubiegły weekend w słonecznej Katalonii rozpoczęto sezon Mistrzostw Świata w Rajdach Enduro. Były to zarówno pierwsze zawody dla kobiet jak i mężczyzn rywalizujących w tej dyscyplinie.

W klasie kobiet do rywalizacji stanęło dwanaście dziewczyn walczących o pierwsze punkty w Pucharze Świata FIM. Poza aktualną dwukrotną Mistrzynią Świata – Laią Sanz, na starcie zobaczyliśmy m.in. zawodniczki z Wielkiej Brytanii, Francji, Australii, Finlandii.

Tradycyjnie rywalizację rozpoczęto od piątkowego SuperTestu, w którym najlepsza  była startująca na Husqvarnie Brytyjka Jane Daniels. Laia Sanz zajęła dopiero trzecie miejsce.

Laia Sanz podczas Mistrzostw Świata Enduro Kobiet  – Hiszpania, Solsona 2014
fot. materiały Lai Sanz

Podczas pierwszej rundy w Solsonie rywalizacja rozgrywała się na trasie liczącej 68 kilometrów, z trzema próbami Enduro, Extreme i Cross. W Pucharze Świata Kobiet w sobotę bezkonkurencyjna była reprezentantka gospodarzy, Laia Sanz. Zawodniczka startująca na Hondzie CRF250 nie dała szans swoim rywalkom i pewnie zdobyła pierwsze miejsce. Druga była Jane Daniels (Husqvarna) a pierwszą trójkę uzupełniła zawodniczka z Australii, Jessica Gardiner (Sherco).

Drugi dzień rywalizacji kobiet w Solsonie to ponowna dominacja Laii Sanz (Honda). Zawodniczka, która jest trzynastokrotną Mistrzynią Świata w trialu  i najszybszą kobietą na Dakarze, po raz kolejny udowodniła, że nie ma sobie równych. Niezależnie od tego, w której dyscyplinie startuje. Podobnie jak miało to miejsce pierwszego dnia, na drugim stopniu podium stanęła Jane Daniels (Husqvarna) a trzecia była Jessica Gardiner (Sherco), która dojechała do mety zaledwie 13 sekund za Brytyjką.

Podium kobiet – Mistrzostwa Świata Enduro Kobiet  2014 – Hiszpania, Solsona
fot. materiały Lai Sanz

„Rozpoczęcie mistrzostw od zwycięstwa jest bardzo ważne, ponieważ daje większą pewność siebie i pozwala na zgromadzenie bardzo ważnych punktów. Co więcej, nie ma cudowniejszego uczucia niż to kiedy wygrywasz u siebie w domu. Ogromne uznanie należy się organizatorom za zorganizowanie bardzo dobrego wyścigu” – podsumowuje Laia Sanz.

W tym roku zostaną rozegrane cztery rundy Pucharu Świata Kobiet FIM, poza zawodami w Hiszpanii, zawodniczki będą rywalizować podczas GP Finlandii (czerwiec), GP Szwecji (czerwiec) oraz na zakończenie sezonu w GP Francji (wrzesień).

Klasyfikacja generalna:

1 SANZ Laia 40 ESP HONDA

2 DANIELS Jane 34 GBR HVA

3 GARDINER Jessica 30 AUS SHERCO

4 BERREZ Juliette 24 FRA YAMAHA

5 WILSON Jemma 21 AUS YAMAHA

6 FOURNEL Géraldine 21 FRA SHERCO

7 GIMBERT Marion 18 FRA TM

8 TICHET Samantha 18 FRA KTM

9 NYQVIST Marita 14 FIN YAMAHA

10 JARDINE Toni 12 ZAF KTM

11 ROMERO Rosa 10 ESP KTM

12 ELVIN Amanda 4 SWE HVA

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze