Mistrzostwa Polski MX Kobiet 2014 – kalendarium

Za miesiąc ruszają Mistrzostwa Polski MX Kobiet 2014 - pierwsza runda odbędzie się w Olsztynie.

Na maszynie startowej Mistrzostw Polski MX Kobiet stanęło w ciągu całego sezonu 2013 piętnaście zawodniczek. Faworytką była Joanną Miller (CAMK Poltarex). Liczba punktów zgromadzona przez Gdyniankę gwarantowała jej Mistrzostwo Polski, pomimo wypadku podczas startu w MŚ w Czechach. Druga w stawce uplasowała się najbardziej zagrażająca pozycji Joasi – Zosia Radziwiłowicz (Pruszkowski Klub Motocyklowy). Trzecie miejsce zdobyła jadąca za Zofią koło w koło – Kinga Gajewska (MX Moto Racing).

Polskie zawodniczki motocrossowe (sezon 2013)

Zawodniczki szykują się już na tegoroczny sezon. Pierwsza runda Mistrzostw Polski MX Kobiet odbędzie się na torze motocrossowym położonym w Olsztynie przy ul. Lubelskiej, gdzie odbywają się cyklicznie zawody Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Strefy i Okręgu. Specyfika nawierzchni (twarda) sprawia, że jest to tor szybki. Zawodniczki startujące w Olsztynie mają do pokonania podczas wyścigu na każdym okrążeniu 10 skoków. Teren został tak przygotowany, aby zapewnić efektowną i jednocześnie bezpieczną rywalizację. Wokół toru wytyczona jest droga techniczna, która daje możliwość szybkiego dotarcia służb ratunkowych w każde miejsce toru.

Kalendarz FIM wszystkich zawodów motocyklowych z udziałem kobiet na świecie tutaj.

Każdy wyścig trwa 15 minut plus 2 okrążenia. Tło tablicy na motocyklach zawodniczki mają niebieskie, cyfry białe, a włosy muszą być obowiązkowo schowane pod kaskiem. Aby zgłosić swoje uczestnictwo w Pucharze Polski należy mieć licencję B. Do startów w Mistrzostwach Polski wymagane jest posiadanie licencji A.

Rundy Mistrzostw Polski MX Kobiet 2014 w Motocrossie

17.05 Olsztyn

08.06 Człuchów

05.07 Stryków

19.07 Sobieńczyce

07.09 Gdańsk

Puchar Polski Kobiet MX odbędzie się 14-15.06 w Gdańsku.

Oprócz rywalizacji krajowej, wystartowały już Mistrzostwa Świata Kobiet w Motocrossie (odbyły się już dwie rundy: w Katarze i we Włoszech – kalendarium i spis zawodniczek tutaj). Polskę reprezentuje na nich Joanna Miller.