Mini Vision Urbanaut – eksperyment projektantów, który przepowiada przyszłość marki? Zobaczcie te niesamowite wizualizacje

Mini zaprezentowało na platformie #NEXTGen cyfrową wizję jedynego takiego pojazdu na świecie – Mini Vision Urbanaut – koncepcję przestrzeni w zupełnie nowej formie, który do złudzenia przypomina nam pomysł Clarksona w jednym z odcinków Top Gear, aby stworzyć wnętrze samochodu niczym dzienny pokój!

Samochód studyjny wykorzystuje trzy „momenty Mini” – „Chill”, „Wanderlust” i „Vibe” – prezentując szeroką gamę scenariuszy użytkowania, które wykraczają daleko poza samą jazdę.Moment Chill zmienia samochód w swego rodzaju azyl, przystań, w której można się zrelaksować – lub pracować w pełnym skupieniu – podczas podróży. Wanderlust to „moment jazdy”, w którym kierowca może korzystać ze zautomatyzowanych funkcji jazdy Mini Vision Urbanaut lub samemu przejąć kierowanie. W momencie Vibe najbardziej liczy się czas spędzany z innymi ludźmi – a samochód maksymalnie się otwiera.

Mini Vision Urbanaut - eksperyment projektantów, który przepowiada przyszłość marki?

Przy zaparkowanym samochodzie przestrzeń kierowcy przekształca się w wygodną strefę wypoczynku. Deskę rozdzielczą można opuścić i przekształcić w „sofę”. Przednią szybę można otworzyć do góry, tworząc rodzaj „balkonu” z widokiem na ulicę, co zwiększa interakcję z otoczeniem samochodu i daje jeszcze większe poczucie przestronności.Centralna część samochodu ma otwarty charakter. Oferuje szybki dostęp do wszystkich miejsc, ale sama również służy jako miejsce do siedzenia, gdy samochód jest zaparkowany. Z boku samochodu naprzeciwko drzwi wnętrze uzupełnia niewielki stolik z rośliną.

Mini Vision Urbanaut - eksperyment projektantów, który przepowiada przyszłość marki?

Dynamiczne matrycowe reflektory i lampy tylne wyświetlają różne wielokolorowe grafiki odpowiednio do danej sytuacji – zapewniając nową formę komunikacji między samochodem a światem zewnętrznym.Znaczki MINI na słupku C po stronie kierowcy przypominają o odwiedzonych miejscach, festiwalach czy innych wydarzeniach. Występują w postaci umieszczonych za szybą grafik elementów kolekcjonerskich, niczym w witrynie.

Mini Vision Urbanaut - eksperyment projektantów, który przepowiada przyszłość marki?

Mini Vision Urbanaut definiuje odpowiedzialne podejście do zasobów. Oprócz wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu oznacza to również produkcję bez użycia chromu i skóry. Dominującym materiałem we wnętrzu jest zatem dzianina.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze