MINI stworzyło rewolucyjne gogle

MINI stworzyło rewolucyjne gogle

14 kwietnia 2015
Już za kilka tygodni na targach motoryzacyjnych w Szanghaju MINI zaprezentuje ciekawy gadżet, który może wprowadzić rewolucję do samochodów.

Nad projektem wraz z MINI czuwali specjaliści od IT z firmy Qualcomm. Urządzenie o nazwie Augumented Vision, to tak naprawdę system służący do tworzenia tzw. rzeczywistości rozszerzonej. Składa się ono ze specjalnych zaawansowanych technologicznie gogli wyposażonych w soczewki umożliwiające projekcję informacji.

W praktyce działa to trochę jak system HUD (Head-up Display) znany od kilku lat w samochodach, a mający swoje korzenie w wojskowych myśliwcach. 

Gogle od MINI będą prezentowały kierowcy różne informacje, takie jak np. wiadomośći sms, ważne komunikaty, dane z nawigacji, w takiej formie by nie odrywał wzroku od sytuacji na drodze. Jednak to nie wszystkie ciekawostki, jakie oferuje. System będzie wyposażony w tryb "X-Ray", który będzie "prześwietlał" słupki i drzwi samochodu. Dzięki czemu kierowca będzie miał wrażenie jakby siedział w szklanym samochodzie.

Niewiadomo jeszcze kiedy system wejdzie do produkcji, ale więcej szczegółów powinniśmy poznać w następnych tygodniach lub miesiącach.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!