MINI stworzyło rewolucyjne gogle

Już za kilka tygodni na targach motoryzacyjnych w Szanghaju MINI zaprezentuje ciekawy gadżet, który może wprowadzić rewolucję do samochodów.

Nad projektem wraz z MINI czuwali specjaliści od IT z firmy Qualcomm. Urządzenie o nazwie Augumented Vision, to tak naprawdę system służący do tworzenia tzw. rzeczywistości rozszerzonej. Składa się ono ze specjalnych zaawansowanych technologicznie gogli wyposażonych w soczewki umożliwiające projekcję informacji.

W praktyce działa to trochę jak system HUD (Head-up Display) znany od kilku lat w samochodach, a mający swoje korzenie w wojskowych myśliwcach. 

Gogle od MINI będą prezentowały kierowcy różne informacje, takie jak np. wiadomośći sms, ważne komunikaty, dane z nawigacji, w takiej formie by nie odrywał wzroku od sytuacji na drodze. Jednak to nie wszystkie ciekawostki, jakie oferuje. System będzie wyposażony w tryb „X-Ray”, który będzie „prześwietlał” słupki i drzwi samochodu. Dzięki czemu kierowca będzie miał wrażenie jakby siedział w szklanym samochodzie.

Niewiadomo jeszcze kiedy system wejdzie do produkcji, ale więcej szczegółów powinniśmy poznać w następnych tygodniach lub miesiącach.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze