Mini John Cooper Works Cabrio – elektryzujący lakier Zesty Yellow i sprint do „setki” w 6,5 sekundy!

Mini pokazało swoje odświeżone modele John Cooper Works oraz John Cooper Works Cabrio. Wiemy, co znajdzie się w wyposażeniu standardowym!

Poza okrągłymi reflektorami diodowymi wyrazisty i purystyczny design podkreśla również powiększona sześciokątna atrapa chłodnicy, która wraz z dużymi otworami bocznymi zapewnia dopływ powietrza do układu napędowego i hamulcowego.

Mini John Cooper Works Cabrio

Wzrok przyciąga również listwa zderzaka, która teraz jest lakierowana w kolorze karoserii – na przykład w nowym wariancie Zesty Yellow, oferowanym wyłącznie w Mini John Cooper Works Cabrio. Nowością są także zmodyfikowane ozdobniki boczne na przednich błotnikach oraz wyjątkowo wyrazisty dyfuzor w nowo zaprojektowanym pasie tylnym obu modeli.

Mini John Cooper Works Cabrio

Pod maską znajdziemy silnik o pojemności 2,0 l z technologią Mini TwinPower Turbo, który jest umieszczony pod maską obu modeli i osiąga maksymalną moc 170 kW (231 KM) oraz maksymalny moment obrotowy 320 Nm. ozpędza on Mini John Cooper Works od zera do 100 km/h w 6,3 sekundy w przypadku standardowej 6‑biegowej skrzyni manualnej i nawet w 6,1 sekundy w przypadku opcjonalnej 8-stopniowej sportowej skrzyni Steptronic. Mini John Cooper Works Cabrio depcze mu jednak po piętach. Jego wartości dla standardowego sprintu wynoszą odpowiednio 6,6 i 6,5 sekundy. 

Mini John Cooper Works Cabrio

Opcjonalnie dostępne są 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, między innymi w nowej stylistyce John Cooper Works Circuit Spoke 2-tone.

Do wyposażenia standardowego należy nowo zaprojektowany centralny zestaw wskaźników z wyświetlaczem dotykowym o przekątnej 8,8 cala w stylistyce Black Panel i zintegrowanymi przyciskami systemu audio i ulubionych funkcji.

Mini John Cooper Works Cabrio

Również nowy system obsługi ułatwia intuicyjne sterowanie funkcjami pojazdu, programem audio, nawigacją, komunikacją i aplikacjami. W tym celu dostępne są teraz dynamiczne widżety, które można wybierać na ekranie dotykowym.

Mini John Cooper Works Cabrio

Dla wskaźników na centralnym zestawie wskaźników i dostępnym opcjonalnie wielofunkcyjnym wyświetlaczu wskaźników na kolumnie kierownicy dostępne są dwie różne kolorystyki.

Mini John Cooper Works Cabrio

W trybie „Lounge” powierzchnie ekranu mają relaksujące niebieskie i turkusowe odcienie. Po przełączeniu na tryb „Sport” tło ekranu świeci w kolorze czerwonym i antracytowym. Na życzenie kolorystykę wyświetlaczy można powiązać z oferowanymi standardowo trybami jazdy. 

Najnowsze

Kia EV6 – właściciele tego elektrycznego crossovera będą „tankować” taniej!

Elektryczny crossover marki Kia oferowany będzie w Europie wraz z dostępem do rozbudowanej sieci stacji szybkiego ładowania wraz ze zintegrowaną platformą płatniczą.

Kia EV6 ma 800-voltowy akumulator, zastosowany po raz pierwszy w tym segmencie samochodów, który zapewnia możliwość ładowania z dużą mocą. W punktach ładowania Ionity ładowanie od 10 do 80% pojemności akumulatora EV6 trwa jedynie 18 minut. Mniej niż 4,5 minuty potrzeba na uzupełnienie zasięgu o dodatkowe 100 km. Maksymalny zasięg Kia EV6 wynosi ponad 510 km.

Kia wraz z częściowo należącą do niej firmą Ionity zapewniają nabywcom dostęp do ponad 400 stacji ładowania o dużej mocy w 24 europejskich krajach. Rozbudowana sieć stacji ładowania Ionity obejmuje punkty ładowania rozmieszczone co 120 km wzdłuż międzynarodowej sieci autostrad.

Nabywcy nowej elektrycznej Kia EV6 będą widzieć lokalizacje stacji ładowania Ionity jako punkty POI w nawigacji, wraz z dostępem do danych informujących o ich zajętości. Kierowcy następnie będą mogli skorzystać z aplikacji Kia Charge, aby łatwo zarządzać płatnościami za usługi ładowania na publicznych stacjach.

Kia EV6 - właściciele tego elektrycznego crossovera będą

W Polsce Kia zaoferuje dla swoich klientów pakiet Power z  miesięcznym abonamentem w cenie 58 złotych i dostępem do energii w obniżonej cenie 1,35 zł/kWh. Do końca 2022 roku nabywcy nowej Kia EV6 bezpłatnie otrzymają roczny dostęp do pakietu Power. 

Kia EV6 - właściciele tego elektrycznego crossovera będą

Dodatkową korzyścią dla nabywców samochodów marki Kia jest aplikacja Kia Charge, która zapewnia dostęp nie tylko do sieci ładowania Ionity, ale także – za pośrednictwem rozwiązań swojego partnera Digital Charging Solutions (DCS) – do ponad 218.000 punktów ładowania na terenie Europy, w tym do zasilania prądem zmiennym (AC) oraz stałym (DC). 

Do końca lipca tego roku w Polsce planowane jest uruchomienie 6 stacji sieci Ionity, a kolejne 5 przewidziane jest do uruchomienia do końca 2021 roku.

Najnowsze

„Bałkany na czterech kółkach” – nowy przewodnik podróżniczy Pascala!

Bałkany to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Są idealnym celem podróży, zwłaszcza tych realizowanych własnym środkiem transportu, np. kamperem.

ydawnictwo Pascal, we współpracy z marką Volkswagen Samochody Dostawcze, przygotowało przewodnik „Bałkany na czterech kółkach” przeznaczony dla osób wybierających się w tamten rejon Europy własnym samochodem. Świetnym towarzyszem bałkańskiej wyprawy może być jeden z kamperów marki Volkswagen Samochody Dostawcze: California 6.1, Grand California lub Caddy California.

Wydanie przewodnika „Bałkany na czterech kółkach” to efekt kontynuacji współpracy Wydawnictwa Pascal i marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Przypomnijmy, że w jej ramach, w roku ubiegłym na rynku ukazała się książka „Polska na czterech kółkach” przedstawiająca najpiękniejsze zakątki Polski i udzielająca praktycznych porad dotyczących podróżowania i spędzania wakacji w kamperze.

Przypuszczamy, że tego lata indywidualne wyjazdy będą się cieszyć ogromną popularnością. Możliwość wyrwania się z domu i spędzenia czasu nad morzem, jeziorem czy w górach, z dala od przepełnionych kurortów, a jednocześnie na świeżym powietrzu, jest tym, o czym marzymy od ładnych kilku miesięcy. Wyjazd kamperem oferującym pełną niezależność to przepis na idealne wakacje w tym trudnym czasie. Dlatego kontynuujemy współpracę z Volkswagenem, proponując Polakom doskonały przepis na udany urlop, czyli przewodnik „Bałkany na czterech kółkach” – mówi Agnieszka Hetnał, prezes Wydawnictwa Pascal. „We współpracy ze znaną podróżniczką Aleksandrą Zagórską-Chabros stworzyliśmy przewodnik prezentujący gotowe trasy po ośmiu krajach Bałkanów. Można wybrać jedną z tras albo połączyć je, by przeżyć wolne dni tak, jak się lubi najbardziej. Jesteśmy różni, jedni wolą odpoczywać na plaży, inni odwiedzać zapomniane miasteczka, ale wszyscy potrzebujemy wolności i odpoczynku. Dzielimy się więc naszymi pomysłami na fajne spędzenie czasu z rodziną. – opowiada Agnieszka Hetnał.

„Bałkany na czterech kółkach” - nowy przewodnik podróżniczy Pascala!

„Bałkany na czterech kółkach” zachęcają do dalszej podróży: po ośmiu bałkańskich krajach – Chorwacji, Słowenii, Czarnogórze, Bułgarii, Albanii, Bośni i Hercegowinie, Macedonii i Serbii.

Ponadto wskazują najlepsze trasy dojazdowe z Polski na Bałkany i zawierają katalog kempingów w każdym z opisywanych krajów oraz praktyczne porady dla miłośników podróży realizowanych na własną rękę. Autorką przewodnika jest Aleksandra Zagórska – Chabros, tworząca na co dzień blog „Bałkany według Rudej”, a także przewodniki i książki o tym zakątku Europy.

Najnowsze

Volkswagen ID.4 – elektryczny SUV zdobył tytuł World Car of the Year 2021!

World Car Awards są przyznawane przez jury, które składa się z ponad 90 dziennikarzy motoryzacyjnych z 24 krajów. Jurorzy wybierają najbardziej innowacyjne modele dostępne na świecie

Jurorzy konkursu szczególnie docenili przyjazność ID.4 dla środowiska, która objawia  się brakiem lokalnej emisji CO2, a także innowacyjne rozwiązania zastosowane w tym  modelu. Na przykład, dostępny jako opcja innowacyjny wyświetlacz Head-Up z  rozszerzoną rzeczywistością.

Wyświetla on ważne dla kierowcy informacje jako  trójwymiarowy obraz, który znajduje się w odległości od trzech do dziesięciu metrów  przed autem. Oznacza to, że wyświetlacz doskonale integruje się z rzeczywistym  otoczeniem samochodu.

Gdy włączony jest aktywny tempomat (ACC) lub opcjonalny  system Travel Assist, auto znajdujące się przed ID.4 zostaje podświetlone na  wyświetlaczu Head-Up i samochód automatycznie utrzymuje od niego określony  dystans. 

ID.4 wyznacza również standardy w zakresie cyfryzacji. Samochód bezprzewodowo  może otrzymywać nie tylko regularne aktualizacje oprogramowania, ale również nowe  funkcje.

Volkswagen jest pierwszym producentem w segmencie aut popularnych, który  od lata tego roku będzie oferować taką możliwość. Dzięki temu samochód ma zawsze  najnowsze oprogramowanie. Ta funkcja jest ważnym krokiem w kierunku tworzenia nowych modeli biznesowych. 

 

Najnowsze

Miękka hybryda MHEV – co to takiego i jak wpływa na zużycie paliwa?

Ford Puma już w chwili rynkowego debiutu wzbudzał ogromne zainteresowanie. Doceniany jest m.in. za szeroki wybór jednostek napędowych z odmianą hybrydową włącznie. Czym różni się ona od konwencjonalnych rozwiązań i jakie niesie ze sobą korzyści?

Ford Puma jest dostępny nie tylko w wielu atrakcyjnych, bogato wyposażonych wersjach (Trend, Titanium, ST-Line, ST-Line Vignale oraz ST), ale również z niezawodnymi oraz oszczędnymi jednostkami napędowymi. Ofertę otwiera jednostka o pojemności 1.0 l EcoBoost o mocy 95 KM, z 6-stopniową manualną skrzynią biegów. Średnie zużycie paliwa według normy WLTP to 5,7 l/100km. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 11,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 173 km/h.

Lepsze osiągi zapewnia jednostka EcoBoost Hybrid o pojemności 1.0 l, gdzie tradycyjny silnik spalinowy wspierany jest przez silnik elektryczny. Jest ona dostępna w dwóch mocach: 125KM i 155 KM oraz z dwoma skrzyniami biegów: 6-stopniową manualną lub siedmiostopniową, dwusprzęgłową automatyczną. 

Zacznijmy od podstaw. Czym jest tzw. miękka hybryda (MHEV)? Technologia EcoBoost Hybrid w Fordzie Puma wykorzystuje silnik elektryczny połączony z 48-woltowym akumulatorem litowo-jonowym, co pozwala zdecydowanie zwiększyć wydajność. Większa wydajność przekłada się nie tylko na lepsze osiągi, ale również na niższe spalanie i wyższy komfort jazdy.

Należy jednak pamiętać, że pojazd hybrydowy typu MHEV (Mild Hybrid Electric Vehicle) nie jest napędzany wyłącznie energią elektryczną. Napęd elektryczny stanowi tylko dodatkowe wsparcie dla silnika benzynowego, umożliwiając m.in. płynną jazdę i mniejszą emisję spalin.

Ford Puma nie musi być podłączany do zewnętrznego źródła zasilania, ponieważ 48-woltowy akumulator zasilający napęd elektryczny jest ładowany podczas jazdy np. w trakcie hamowania. Hamowanie regeneracyjne polega na odzyskiwaniu energii zwykle traconej podczas hamowania i przesyłaniu jej do akumulatora hybrydowego.

Energia zgromadzona w akumulatorze jest przekazywana do silnika elektrycznego, który odciąża jednostkę spalinową np. podczas ruszania, aby było ono dynamiczne i płynne. Technologia MHEV zdecydowanie poprawia działanie trybu Auto Start-Stop, co jest odczuwalne szczególnie w mieście, podczas jazdy w korku czy przy częstym zatrzymywaniu się na światłach. Uruchamianie i wyłączanie silnika działa niemal nieodczuwalnie, szybko i sprawnie. 

Wsparcie silnika elektrycznego podczas ruszania przekłada się również na zmniejszenie zużycia paliwa, co jest szczególnie widoczne przy porównaniu tradycyjnej jednostki 1.0 EcoBoost 95 KM z mocniejszą wersją 1.0 EcoBoost Hybrid o mocy 125 KM.

Porównując bezpośrednio te dwie jednostki widzimy, że średnie zużycie paliwa w słabszej odmianie konwencjonalnej z 6-biegową przekładnią manualną to 5,7 l/100km (WLTP), natomiast w mocniejszej, charakteryzującej się o wiele lepszymi osiągami jednostce 1.0 EcoBoost Hybrid 125 KM z 6-biegową skrzynią manualną wynosi ono 5,4-6.0 l/100km (WLTP). Spalanie może być niższe lub bardzo porównywalne, przy zdecydowanie lepszej dynamice i niższej emisji spalin. 

Najnowsze