Mini John Cooper Works 2022 – mały, sportowy samochód odświeżony. Co nowego proponuje producent?

Długie proste zachęcają go do sprintów, a na ciasnych zakrętach pokazuje swój niewątpliwy talent - wiemy, co zmieni się w odświeżonym Mini na rok modelowy 2022!

Z przodu uwagę zwracają przede wszystkim okrągłe reflektory diodowe i sześciokątna atrapa chłodnicy, która ma czerwoną poprzeczkę i sięga teraz daleko w dół. Przeprojektowano również charakterystyczne dla modelu ozdobniki boczne w przednich błotnikach, a także pas tylny, który ma teraz wyrazisty dyfuzor optymalizujący przepływ powietrza w tylnej części podwozia. 

Mini John Cooper Works 2022

Źródłem napędu jest czterocylindrowy silnik Mini TwinPower Turbo opracowany w oparciu o doświadczenie wyścigowe John Cooper Works, który przy pojemności 2,0 l uzyskuje maksymalną moc 231 KM i maksymalny moment obrotowy 320 Nm. Po starcie, Mini John Cooper Works wyposażone w standardową 6-biegową skrzynię manualną rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 6,3 s. W połączeniu z opcjonalną 8-stopniową sportową skrzynią Steptronic 100 km/h osiąga w zaledwie 6,1 s.

Mini John Cooper Works 2022

Czterotłoczkowe hamulce z czerwonymi zaciskami stałymi, opatrzonymi logiem John Cooper Works i wentylowanymi tarczami na przedniej osi zapewniają mocne hamowanie i przyciągają wzrok wyrazistymi akcentami kolorystycznymi, widocznymi za oferowanymi standardowo 17-calowymi obręczami kół ze stopów lekkich John Cooper Works. Opcjonalnie dostępne są również 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, w tym nowy wzór John Cooper Works Circuit Spoke 2-tone.

Mini John Cooper Works 2022

Adaptacyjny układ jezdny jest również częścią pakietu John Cooper Works Trim, który jest oferowany jako alternatywa dla wyposażenia standardowego i obejmuje powierzchnie zewnętrzne i wewnętrzne w błyszczącym kolorze Piano Black, tapicerkę z Dinamiki i skóry w kolorze Carbon Black na fotelach sportowych John Cooper Works oraz bardzo wysokiej jakości lakier. Do wyboru jest kolor Chili Red, Rebel Green dostępny wyłącznie w Mini John Cooper Works lub nowe warianty Island Blue metalizowany i Rooftop Grey metalizowany.

Mini John Cooper Works 2022

Mini ma teraz w wyposażeniu standardowym także nowy centralny zestaw wskaźników z wyświetlaczem dotykowym o przekątnej 8,8 cala w kolorze czarnym oraz nowy system obsługi, którego nowoczesny interfejs graficzny zapewnia jeszcze bardziej intuicyjny wybór i obsługę funkcji pojazdu, audio, nawigacji, komunikacji i aplikacji. Dostępne po raz pierwszy dynamiczne widżety, które można wybierać przesunięciem palcem po ekranie dotykowym.

{{ gallery(3236) }}

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze