Mini Gentleman - nowa kolekcja dla panów

Mini Gentleman - nowa kolekcja dla panów

07 grudnia 2015
7
Kolekcja MINI Gentleman to akcesoria zaprojektowane we współpracy z sześcioma młodymi włoskimi talentami z różnych dziedzin i oferowane są w limitowanym wydaniu wyłącznie w BMW Welt w Monachium.

Są młodzi i niekonwencjonalni: SuperDuper, TYG Spectacles, Alberto Premi i Pijama, kreatorka perfum Paola Bottai i zespół Proraso z ilustratorem Pietro Nicolaucichem wspólnie z MINI zaprojektowali kolekcję MINI Gentleman zainspirowaną modelem Clubman. Powstało łącznie sześć stylowych klasyków mody: kapelusz, okulary słoneczne, para butów, torba, perfumy oraz zestaw do golenia.

SuperDuper: kapelusz dla dżentelmena
Marka SuperDuper słynie z połączenia tradycyjnej sztuki kapelusznictwa z nowoczesnym wzornictwem i wyjątkowymi detalami. Kapelusz Gentleman wykonany został ręcznie z wysokiej jakości filcu. Wewnętrzna opaska zainspirowana jest wysokogatunkową skórą foteli stosowaną w MINI Clubman. Kolorowe podwójne szwy wzorowane są na innym charakterystycznym elemencie MINI.

TYG Spectacles: okulary słoneczne dla dżentelmena
Skrót „TYG” oznacza „Three young Gentlemen” – zgodnie z tą zasadą również okulary słoneczne z kolekcji zaprojektowane zostały dla prawdziwego dżentelmena. Wysokiej jakości materiały, takie jak szczotkowany metal, prawdziwa skóra oraz soczewki firmy Carl Zeiss przetworzone zostały ręcznie w prawdziwie eleganckie okulary z elegancko-sportowym akcentem. Eliptyczny kształt i minimalistyczny design odzwierciedlają elementy nowego MINI Clubman.lberto Premi: buty dla dżentelmena
Buty z Kolekcji MINI Gentleman to połączenie najlepszej, ręcznie wycinanej skóry licowej z ultralekką mikropodeszwą. Młody projektant Alberto Premi słynie z łączenia tradycyjnego rzemiosła szewskiego z miejskimi elementami stylistycznymi. Stawia on na innowacyjne materiały, niekonwencjonalne zestawienia kolorystyczne i przemyślane detale – podobnie jak MINI.

Pijama: torba dla dżentelmena
Za marką Pijama kryje się duet: projektantka mody Monica Battistella i architekt Sergio Gobbi. Ich znakiem rozpoznawczym jest neopren, którego użyli także w produkcji torby z Kolekcji MINI Gentleman. Można ją nosić jako plecak, aktówkę lub torbę na ramię. Sprytny system kieszeni wewnętrznych oferuje mnóstwo miejsca – podobnie jak MINI Clubman. Torba ta umożliwia elastyczną stylizację.

Paola Bottai: zapach dla dżentelmena
„Elegancki, kosmopolityczny i nieco tajemniczy” – tak włoska kreatorka perfum Paola Bottai opisuje zapach stworzony dla Kolekcji MINI Gentleman. Paola Bottai uczyła się swego rzemiosła w słynnym Instytucie Perfumerii w Grasse, specjalizując się w zapachach męskich, gdzie tworzyła najróżniejsze produkty, począwszy od klasycznych perfum aż po odżywki do zarostu.

Proraso: zestaw do golenia dla dżentelmena
Niezwykle stylową pielęgnację zarostu umożliwia zestaw do golenia z Kolekcji MINI Gentleman składający się z klasycznego pędzla do golenia, kremu przed goleniem, kremu do golenia i balsamu po goleniu utrzymanych w stylistyce dawnych zakładów fryzjerskich. Stworzyła go marka Proraso, która od 70 lat zazdrośnie strzeże swej tajnej formuły opartej na eukaliptusie. Opakowanie zestawu stworzył włoski ilustrator Pietro Nicolaucich, który projektował już dla marek Moschino, Sisley, Etnies i Nike.

Sugerowane ceny detaliczne wymienionych produktów:
Okulary słoneczne TYG Spectacles x MINI: 268 euro
Buty skórzane Alberto Premi x MINI: 347 euro
Kapelusze filcowe SuperDuper x MINI: 295 euro
Zestaw do golenia Proraso x MINI, ilustrowany przez Pietro Nicolaucicha: 100 euro
Torba Pijama x MINI: 175 euro
Perfumy Paola Bottai x MINI: 110 euro

Punkt sprzedaży:
BMW Welt / MINI Lifestyle Shop
Am Olympiapark 1
80809 Monachium

Źródło: BMW, Mototarget

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!