Agnieszka Serafinowicz

Mini Cooper SE Cabrio – takiego Mini jeszcze nie było

Mini Cooper SE Cabrio, w ubiegłym roku pokazano jeden egzemplarz, teraz do sprzedaży trafi ich więcej, ale to wciąż limitowana seria.

Spis treści

Brytyjska, stylowa marka Mini, działająca w strukturach grupy BMW, ogłosiła, że ruszy z produkcją nowego modelu Mini Cooper SE Cabrio. Takiego auta nie miała jeszcze żadna marka na świecie.

Mini Cooper SE Cabrio
Mini Cooper SE Cabrio – pierwszy elektryczny kabriolet

Mini Cooper SE Cabrio – pierwsze takie na świecie

Od pomysłu do małej serii projektanci Mini potrzebowali zaledwie 8 miesięcy, by powstał projekt unikalny na skalę światową. Co w nim takiego niezwykłego, przecież mamy już kabriolety? Owszem, ale nigdy wcześniej żadna inna marka nie zdecydowała się na seryjną produkcję kabrioleta z napędem wyłącznie elektrycznym. Oczywiście model bazuje na wcześniejszym elektryku marki.

Mini Cooper SE Cabrio
Mini Cooper SE Cabrio – pierwszy elektryczny kabriolet

Mini Cooper SE Cabrio – bez dachu i bez spalin

Brak dachu i brak spalin. To brzmi jak naprawdę dobre połączenie do letnich przejażdżek po ładniejszych i malowniczych drogach. Mini już w 2022 roku zasygnalizowało pomysł prezentując jeden egzemplarz takiego wozu. Ostatecznie podjęto decyzję, że Mini Cooper SE Cabrio trafi do sprzedaży, ale będzie to limitowana seria. Auto od kwietnia 2023 roku oferowane będzie w Europie w liczbie zaledwie 999 egzemplarzy.

Mini Cooper SE Cabrio
Mini Cooper SE Cabrio – pierwszy elektryczny kabriolet

Mini Cooper SE Cabrio – gokartowa frajda z jazdy na prąd

MINI Cooper SE Cabrio dostępne będzie w kolorach czarnym (Enigmatic Black) i jasnosrebrnym (White Silver). Klamki, ozdobniki boczne oraz obwódki przednich i tylnych lamp wykończone są w kolorze Resolute Bronze. Logo MINI i oznaczenie modelu wykonane są w eleganckim kolorze Piano Black. Na pasie przednim i z tyłu znajduje się logo E znane z MINI Cooper SE. Inne charakterystyczne dla tej edycji detale wyposażenia zdobią również listwy progowe i ozdobniki boczne, które wraz z napisem 1/999 podkreślają ekskluzywny charakter limitowanego MINI Cabrio. Całkowicie elektryczny i dzięki temu wyjątkowo cichy tekstylny dach z typowym motywem flagi Union Jack można otwierać, zamykać i ustawiać w funkcji dachu przesuwnego również podczas jazdy z prędkością do 30 km/h.

Mini Cooper SE Cabrio
Mini Cooper SE Cabrio – pierwszy elektryczny kabriolet

Mini Cooper SE Cabrio – bez emisji spalin i z obniżoną emisją z produkcji

W przypadku obręczy kół ze stopów lekkich w tej edycji MINI stawia na pionierskie rozwiązanie. 17-calowe odlewane obręcze kół ze stopów lekkich Electric Power Spoke w 2‑kolorowym wykończeniu są wykonane w 100% z wtórnego aluminium. Stosowanie zielonej energii elektrycznej w produkcji i wykorzystanie surowców wtórnych może znacznie zmniejszyć emisję CO2 w porównaniu z konwencjonalnymi procesami produkcyjnymi.

Mini Cooper SE Cabrio – znane dane techniczne

  • wymiary: długość 3863 mm, rozstaw osi 2495 mm, szerokość 1727 mm;
  • pojemność bagażnika: 160 l;
  • Moc silnika elektrycznego: 135 kW (184 KM)
  • Przyspieszenie 0-100 km/h: 7,3 s;
  • Zasięg (wg WLTP): 201 km;

Na koniec zobaczcie jeszcze nasz starsze wideo z jazd testowych jednym z modeli Mini:

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze