Mini Cooper SD Clubman ALL4 – kompan na zakupy nie tylko w Polsce. Zobaczcie zdjęcia!

Jeśli chcesz sprawdzić, czy stereotyp Duńczyków jako zdystansowanych Skandynawów jest prawdziwy, odwiedź Kopenhagę w lipcu lub sierpniu. W letnich temperaturach życie w duńskiej stolicy toczy się na wodzie i wokół niej. A w podróż zabierz ze sobą Mini!

W porcie i przy kopenhaskich kanałach widać mnóstwo rozbawionych młodych Duńczyków – nie tylko w kajakach i motorówkach, ale także na pływających „wynalazkach”, takich jak własnej roboty tratwy z sofą, lodówką i sprzętem audio. Z kolei o każdej porze roku doskonale potwierdzają się stereotypy dotyczące duńskich preferencji w zakresie mody, kultury i wzornictwa. Centrum Kopenhagi pełne jest stylowych butików, gustownie urządzonych kawiarni i harmonijnego połączenia tradycyjnej i nowoczesnej architektury. Stylowy indywidualista na czterech kółkach doskonale tutaj pasuje.

Mini Cooper SD Clubman ALL4 - kompan na zakupy nie tylko w Polsce. Zobaczcie zdjęcia!

Kopenhaga regularnie plasuje się w ankietach w czołówce miast o najwyższej jakości życia na świecie. Oprócz bliskości wody, zróżnicowanej oferty kulturalnej i wysoko rozwiniętej infrastruktury publicznej to również zasługa starannego rozwoju miasta. Kopenhaga to miasto zarazem stare i nowe. Park rozrywki Tivoli został otwarty w 1843 roku. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ratusza, który został zbudowany 50 lat później, oraz dworca kolejowego, który również ma ponad 100 lat. Innym turystycznym centrum miasta jest Nyhavn. „Nowy port” został zbudowany w XVII wieku i połączył centralny rynek miasta z wodą.

Kolorowe domy z dwuspadowymi dachami po obu stronach portu są obecnie popularnym motywem fotograficznym mieszczącymi sklepy, kawiarnie, bary i restauracje, które służą jako popularne miejsce spotkań mieszkańców i turystów.

Mini Cooper SD Clubman ALL4 - kompan na zakupy nie tylko w Polsce. Zobaczcie zdjęcia!

Królewski pałac Charlottenborg na Nyhavn z XVII wieku służy obecnie jako galeria sztuki. Duńska rodzina królewska mieszka nieco dalej na północ, w zamku Amalienborg z początku XIX wieku. Na placu zamkowym otoczonym czterema niemal identycznymi pałacami miejskimi codziennie w południe można obserwować zmianę warty królewskiej.

Nowa opera została otwarta w 2005 roku i ze swoją okrągłą szklaną fasadą i ogromnym metalowym dachem jest jednym z najbardziej imponujących budynków w Kopenhadze. Do najbardziej charakterystycznych budowli miasta powstałych w ostatnich czasach zalicza się też ukończony w 2008 roku teatr, położony w sąsiedztwie Nyhavn, również bezpośrednio nad wodą.

Mini Cooper SD Clubman ALL4 - kompan na zakupy nie tylko w Polsce. Zobaczcie zdjęcia!

Fasada z płaskich cegieł i dużych przeszklonych powierzchni nawiązuje do stylowych elementów starych spichlerzy portowych, a jednocześnie uroczo kontrastuje z zabytkowymi budynkami okolicy. Szeroka drewniana kładka, która otacza budynek teatru jest, zwłaszcza w lecie, popularnym miejscem spotkań. Kolejnymi spektakularnymi przykładami nowej duńskiej architektury są Sala Koncertowa na wyspie Amager otwarta w 2009 roku, 45-metrowa kostka z niebiesko-zieloną fasadą z włókna szklanego oraz „Czarny Diament”, dobudowanej w roku 1999 części Królewskiej Biblioteki Narodowej z charakterystycznie pochyloną fasadą z ciemnego granitu.

Mini Cooper SD Clubman ALL4 - kompan na zakupy nie tylko w Polsce. Zobaczcie zdjęcia!

Oprócz kultury i historii w Kopenhadze wszechobecne są również moda i design. W duńskiej metropolii swoje siedziby ma wiele znanych na całym świecie marek modowych. Dzięki temu zwiedzanie miasta w MINI Cooper SD Clubman ALL4 niemal automatycznie staje się wypadem na zakupy. Ale same buty, koszule i sukienki to nie wszystko. W sklepach w Kopenhadze zobaczyć można typowy duński wystrój wnętrz wyróżniający się klarownymi kształtami i naturalnymi kolorami.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze