Miłośniczki klasycznych Mercedesów spotkały się w Janowie Podlaskim – zobaczcie zdjęcia z tej kobiecej imprezy!

Już po raz piąty odbył się She’s Mercedes – Zlot miłośniczek zabytkowych Mercedesów. To impreza szczególna, bowiem wzięły w niej udział wyłącznie kobiety. Tym razem posiadaczki klasycznych aut spod znaku gwiazdy spotkały się na południu Podlasia. Tradycyjnie można było spotkać je nie tylko na trasie rajdu, przebiegającego szlakiem lokalnych atrakcji, ale również podczas sobotniej prezentacji samochodów w Siemiatyczach.

Bazą tegorocznego zlotu było uroczysko Zaborek w Janowie Podlaskim – prawdziwe miejsce „z duszą”. To usytuowany na powierzchni ponad 70 ha kompleks zabytkowych, drewnianych obiektów, datowanych na XIX wieku. Zaborek leży w kotlinie, nad malowniczym, ustronnym zalewem na terenie Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu. To tutaj w piątek 21 sierpnia spotkały się 12 załóg i 23 uczestniczki zlotu, które stąd w sobotę 22 sierpnia wyruszyły na trasę rajdu, szlakiem lokalnych atrakcji południowego Podlasia.

W programie imprezy było m.in. zwiedzanie stadniny koni Janów Podlaski, odwiedzenie punktu widokowego na dolinę Bugu w Gnojnie oraz wizyta w Siemiatyczach, gdzie od 12:00 do 14:00 odbyła się prezentacja klasycznych Mercedesów. W międzyczasie panie zwiedziły prawosławne sanktuarium na Grabarce oraz zjawiskową, drewnianą cerkiew w Koterce, wzniesioną ponad 100 lat temu.

Miłośniczki klasycznych Mercedesów spotkały się w Janowie Podlaskim - zobaczcie zdjęcia z tej kobiecej imprezy!

Ostatnim przystankiem była wieś Mielnik, gdzie zlokalizowane są m.in. ruiny dawnego kościoła. Łącznie uczestniczki pokonały podczas rajdu ok. 180 km. Jak co roku zwieńczeniem zlotu był wieczór komandorski – tym razem w Zamku Biskupim, gdzie panie wystąpiły w eleganckich strojach w kolorze zielonym, który jest przewodnim kolorem tegorocznego zlotu nawiązującym do zielonych meandrów Bugu i lasów południowego Podlasia. 
Wspólne aktywności zaplanowano także na niedzielne przedpołudnie – udział w Festiwalu Krain Polskich i Święcie Ziół oraz zwiedzanie pałacu w Korczewie. 

Miłośniczki klasycznych Mercedesów spotkały się w Janowie Podlaskim - zobaczcie zdjęcia z tej kobiecej imprezy!

W She’s Mercedes – V zlocie miłośniczek zabytkowych Mercedesów wzięły udział samochody w wieku minimum 25 lat, o wysokim stopniu oryginalności. Oznacza to, że wśród załóg były zarówno klasyczne modele z lat 60. i 70. ubiegłego stulecia, w tym limuzyny oraz roadstery SL, jak i te bardziej współczesne, wyprodukowane w latach 80. i na początku lat 90.

Miłośniczki klasycznych Mercedesów spotkały się w Janowie Podlaskim - zobaczcie zdjęcia z tej kobiecej imprezy!

Tegoroczny zlot wpisuje się w inicjatywę She’s Mercedes, w ramach której Mercedes-Benz zwraca się do posiadaczek aut z gwiazdą i silniej akcentuje ich potrzeby. Kobiety stanowią nie tylko rosnącą grupę wśród nabywców nowych samochodów, ale częstokroć są także pasjonatkami modeli zabytkowych. – Nasze spotkania cieszą się niezmiennym zainteresowaniem pań i mają swoją szczególną atmosferę. Podczas zlotu uczestniczki mają okazję podzielić się swoją pasją, wymienić doświadczeniami, a przy okazji zaprezentować swoje samochody lokalnej społeczności. Tym razem miejscem spotkania jest Podlasie Nadbużańskie – wyjątkowo sielska kraina, w sam raz na błogi weekend. W trakcie tegorocznego zlotu duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo, nie tylko w ruchu drogowym, ale również podczas prezentacji pojazdów dla widzów – powiedziała Małgorzata Przebindowska, Prezydent Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska, który organizuje zlot we współpracy z Mercedes-Benz Polska.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze