Miłośnicy rajdów mogą zacierać ręce - zobaczcie, jakie samochody będą atrakcją na Poznań Moto Fest!

Miłośnicy rajdów mogą zacierać ręce - zobaczcie, jakie samochody będą atrakcją na Poznań Moto Fest!

22 czerwca 2020
Poznań Moto Fest zbliża się wielkimi krokami. BASENHURT A&T RACING TEAM oraz Kamena Racing Team to dwa zespoły, które zaprezentują swoje samochody. Zobaczcie te szybkie modele!
Loading module...

Adam Rzepecki, kierowca zespołu BASENHURT A&T RACING TEAM już od 8 lat ściga się w wyścigach samochodowych. Oprócz występów na poznańskim torze zespół  ma na swoim koncie występy na terenie całej Europy. Podczas Poznań Moto Fest będzie można zobaczyć dwa auta wyścigowe, jakie BASENHURT A&T RACING TEAM posiada w swojej kolekcji.

Mitsubishi Lancer Evolution VIII
Określane jako "rodzinna drogowa rajdówka", ponieważ Lancer Evo jest kojarzone z tras rajdowych. Jest to ósma odsłona Evolution, czyli sportowej gamy Mitsubishi. Każdy fan gier samochodowych kojarzy to auto. Dla wielu jest to marzenie  z dzieciństwa. Modele posiadają silnik turbodoładowany o pojemności dwóch litrów  oraz mocy 280 KM, jednak egzemplarz zespołu potrafi osiągnąć około 360 KM. Silniki w tych samochodach mają duży potencjał i są podatne na liczne przeróbki i udogodnienia niczym z filmu "Szybcy i Wściekli" czy gry "Need for Speed". Dodatkowo Evo wyposażone jest między innymi w większy intercooler Mishimoto, większą chłodnicę Mishimoto, układ dolotowy AEM z filtrem stożkowym, lepsze cewki zapłonowe, a także przelotowy 3-calowy układ wydechowy firmy GReddy dający piękny dźwięk. Cała moc jest przekazywana na wszystkie 4 koła.

Renault Clio IV RS CUP
Jest oparte na sportowej seryjnej wersji Clio, Clio R.S., którą można spotkać na ulicy. Ten model został wyprodukowany w fabryce Renault Sport, dzięki czemu ma dużo wspólnego z Formułą 1. Posiada czterocylindrowy rzędowy silnik z turbodoładowaniem o pojemności 1618 cm3. To już czwarta odsłona wyścigowej wersji Clio, która kontynuuje sukcesy poprzednich modeli Clio III RS CUP, Clio II RS CUP oraz Clio I RS CUP. Moc obecnego modelu to aż 240 KM przy wadze zaledwie 1080 kg. Wszystko dzięki braku wnętrza, wstawieniu klatki i sportowego kubełkowego fotela. W połączeniu z sekwencyjną skrzynią biegów auto robi się konkurencyjne i jest  skłonne pokonać na torze o wiele mocniejsze seryjne auta. Wyposażone jest również w wyścigowe hamulce oraz sportowe zawieszenie dające autu lepsze dostosowywanie się do toru.

Kamena Racing Team to zespół rajdowy, o którego sile stanowią - Tomasz Białkowski (kierowca) oraz Dariusz Baśkiewicz (pilot). Team startuje w rajdach Cross Country, gdzie ścigają się siedząc za sterami Can-Am Maverick X3. To zmodyfikowany pod wymogi bezpieczeństwa egzemplarz, wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych. Pojazd waży ok. 1 tony. Silnik posiada moc 250 koni mechanicznych i osiąga prędkość 100 km/h w 4,5 sekundy. Wyróżnikiem samochodu jest specjalne zawieszenie, które posiada ponad 70-centymetrowy skok, co gwarantuje efektowne przejazdy. 

Podczas Poznań Motor Show zespół zaprezentuje aż trzy pojazdy. Jednym z nich będzie opisany wyżej Can-Am Maverick X3, a zatem wyścigowy sprzęt teamu. Oprócz tego w strefie Kamena Racing Team zobaczymy drugą wersję Can-Am Maverick X3, przystosowaną do rajdów przełajowych. Nie zabraknie także wyciągarek i sprzętu nawigacyjnego. Trzeci pojazd to Cadillac Escalade - największa możliwa wersja z silnikiem V8 o pojemności 6,2l.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!