Miłośnicy rajdów mogą zacierać ręce – zobaczcie, jakie samochody będą atrakcją na Poznań Moto Fest!

Poznań Moto Fest zbliża się wielkimi krokami. BASENHURT A&T RACING TEAM oraz Kamena Racing Team to dwa zespoły, które zaprezentują swoje samochody. Zobaczcie te szybkie modele!

Adam Rzepecki, kierowca zespołu BASENHURT A&T RACING TEAM już od 8 lat ściga się w wyścigach samochodowych. Oprócz występów na poznańskim torze zespół  ma na swoim koncie występy na terenie całej Europy. Podczas Poznań Moto Fest będzie można zobaczyć dwa auta wyścigowe, jakie BASENHURT A&T RACING TEAM posiada w swojej kolekcji.

Miłośnicy rajdów mogą zacierać ręce - zobaczcie, jakie samochody będą atrakcją na Poznań Moto Fest!

Mitsubishi Lancer Evolution VIII
Określane jako „rodzinna drogowa rajdówka”, ponieważ Lancer Evo jest kojarzone z tras rajdowych. Jest to ósma odsłona Evolution, czyli sportowej gamy Mitsubishi. Każdy fan gier samochodowych kojarzy to auto. Dla wielu jest to marzenie  z dzieciństwa. Modele posiadają silnik turbodoładowany o pojemności dwóch litrów  oraz mocy 280 KM, jednak egzemplarz zespołu potrafi osiągnąć około 360 KM. Silniki w tych samochodach mają duży potencjał i są podatne na liczne przeróbki i udogodnienia niczym z filmu „Szybcy i Wściekli” czy gry „Need for Speed”. Dodatkowo Evo wyposażone jest między innymi w większy intercooler Mishimoto, większą chłodnicę Mishimoto, układ dolotowy AEM z filtrem stożkowym, lepsze cewki zapłonowe, a także przelotowy 3-calowy układ wydechowy firmy GReddy dający piękny dźwięk. Cała moc jest przekazywana na wszystkie 4 koła.

Miłośnicy rajdów mogą zacierać ręce - zobaczcie, jakie samochody będą atrakcją na Poznań Moto Fest!

Renault Clio IV RS CUP
Jest oparte na sportowej seryjnej wersji Clio, Clio R.S., którą można spotkać na ulicy. Ten model został wyprodukowany w fabryce Renault Sport, dzięki czemu ma dużo wspólnego z Formułą 1. Posiada czterocylindrowy rzędowy silnik z turbodoładowaniem o pojemności 1618 cm3. To już czwarta odsłona wyścigowej wersji Clio, która kontynuuje sukcesy poprzednich modeli Clio III RS CUP, Clio II RS CUP oraz Clio I RS CUP. Moc obecnego modelu to aż 240 KM przy wadze zaledwie 1080 kg. Wszystko dzięki braku wnętrza, wstawieniu klatki i sportowego kubełkowego fotela. W połączeniu z sekwencyjną skrzynią biegów auto robi się konkurencyjne i jest  skłonne pokonać na torze o wiele mocniejsze seryjne auta. Wyposażone jest również w wyścigowe hamulce oraz sportowe zawieszenie dające autu lepsze dostosowywanie się do toru.

Kamena Racing Team to zespół rajdowy, o którego sile stanowią – Tomasz Białkowski (kierowca) oraz Dariusz Baśkiewicz (pilot). Team startuje w rajdach Cross Country, gdzie ścigają się siedząc za sterami Can-Am Maverick X3. To zmodyfikowany pod wymogi bezpieczeństwa egzemplarz, wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych. Pojazd waży ok. 1 tony. Silnik posiada moc 250 koni mechanicznych i osiąga prędkość 100 km/h w 4,5 sekundy. Wyróżnikiem samochodu jest specjalne zawieszenie, które posiada ponad 70-centymetrowy skok, co gwarantuje efektowne przejazdy. 

Podczas Poznań Motor Show zespół zaprezentuje aż trzy pojazdy. Jednym z nich będzie opisany wyżej Can-Am Maverick X3, a zatem wyścigowy sprzęt teamu. Oprócz tego w strefie Kamena Racing Team zobaczymy drugą wersję Can-Am Maverick X3, przystosowaną do rajdów przełajowych. Nie zabraknie także wyciągarek i sprzętu nawigacyjnego. Trzeci pojazd to Cadillac Escalade – największa możliwa wersja z silnikiem V8 o pojemności 6,2l.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze