Monika Rutkowska

Międzynarodowy Kobiecy Rajd Motocyklowy już niedługo przejedzie przez Nambucca Heads w Australii!

Women Riders World Relay (WRWR) zrzesza kobiety na motocyklach z całego świata. Dołączyć może każda kobieta, która jeździ na motocyklu. Poznaj historię jednej z nich.

Eliza Brown zawsze chciała jeździć na motocyklu. Kiedy inne dziewczynki w jej wieku bawiły się lalkami i przeglądały magazyny, ona już miała bzika na punkcie motoryzacji. Jednak dopiero kilka lat temu jej pasja nabrała właściwego rozpędu.

Strata ojca, spowodowała u niej ponowną ocenę własnego życia, co skłoniło ją do uzyskania prawa jazdy. Tego przypływu adrenaliny, którego doświadczyła podczas pierwszej jazdy, nigdy nie zapomni.

„Wszystko, co było w mojej głowie, to całe zmartwienie, po prostu zniknęło. Nie musiałam o niczym myśleć, to było uwolnienie. To było najlepsze uczucie, jakiego doświadczyłam od bardzo dawna” – powiedziała.

Szukała podobnie myślących dziewczyn i dołączyła do lokalnej grupy kobiet -– Women on Motorbikes (WOMB). Niestety uczestniczyła tylko w jednej wyprawie z grupą, ponieważ otrzymała wiadomość, która zwaliła ją z nóg. Diagnoza raka piersi zmusiła ją do odłożenia kasku na bok. Jednak nawet będąc w trakcie leczenia, czuje się gotowa, aby wrócić na swój motocykl.

„Życie wydaje się w tej chwili za krótkie – chcę tylko doświadczać więcej” – Eliza Brown

Pod koniec tego miesiąca pojawia się okazja, której nie można przegapić: Women Riders World Relay. Sztafeta przechodzić będzie przez Nambucca Heads (Australia), a grupa kobiet na motocyklach od lutego tego roku, przejechała aż przez 53 kraje.

„Chciałam stworzyć globalne stowarzyszenie inspirujących kobiet, by promować odwagę, przygodę, jedność i pasję do jazdy motocyklem dla kobiet ze wszystkich zakątków świata. Zrobić coś, czego nigdy wcześniej nie zrobiono na taką skalę. Moim celem jest zrobienie wielkiego WOW w branży motocyklowej i inspirowanie kobiet na całym świecie ”. Powiedziała założycielka ruchu – Hayley Bell.

Jest to największa na świecie sztafeta motocyklowa, jaką kiedykolwiek zarejestrowano. 25 sierpnia zawodniczki lądują w Perth. Stamtąd jadą do Nullabor, a następnie przejeżdżają stany – Wiktorię i Nową Południową Walię, kierując się do Brisbane. Później jadą wzdłuż północnego wybrzeża. W 190 dniu sztafety (4 września) wyprawa będzie jechać z Byron do Nambucca Heads. Wieczorem wyruszą do Newcastle. Eliza dołączy do nich właśnie w tym odcinku podróży. Będzie to jej najdłuższa jak dotąd podróż.

„Naprawdę mam nadzieję, że poradzę sobie ze sztafetą” – powiedziała.

Jej poczynania będzie śledził jej największy fan – syn, który uważa, że jego mama jest po prostu najfajniejszą laską na świecie.

Chcesz dołączyć do tego niesamowitego wydarzenia? Odwiedź witrynę Women Riders World Relay, klikając tutaj. Rejestracja kończy się 11 sierpnia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze