Międzynarodowy Kobiecy Rajd Motocyklowy 2019 już wkrótce!

Już za kilka dni, 11 kwietnia, będzie można uczestniczyć w motocyklowej sztafecie z kobietami z całego świata! Projektowi w Polsce patronuje Motocaina.pl.

Projekst zapoczątkowały motocyklistki z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych, inicjując Międzynarodowy Kobiecy Rajd Motocyklowy, w skrócie WRWR 2019. Pomysłodawczyni projektu, Hayley Bell, chce:

pobudzić międzynarodowe motocyklistki do zintegrowania środowiska kobiet. By potrzeba przygody, jedności i wspólna pasja połączyły motocyklistki z najdalszych krańców świata. Moim celem było wywołanie efektu WOW, tak by usłyszał nas przemysł, a tym samym otworzył się na kobiety w motosporcie i wspierał ruch kobiet.

Głównym zadaniem motocyklistek biorących udział w sztafecie WRWR jest przejechanie trasy dookoła świata i przekazywanie ekipom kobiet z poszczególnych krajów specjalnej pałeczki następnej grupie na granicy państwa. Na chwilę obecną w rajdzie zarejestrowanych jest 88 państw, a liczba samych uczestniczek rośnie z dnia na dzień. Tak zwanych „strażniczek” jest 14 tysięcy!

Akcja ma na celu promocję motocyklizmu wśród kobiet, integrację kobiet – motocyklistek z całego świata, rozbudzenie chęci przygody, a także pokazanie przemysłowi motoryzacyjnemu, że zainteresowanie motocyklami wśród kobiet nieustannie rośnie.

Zespół WRWR, polskie ambasadorki z grupy motocyklowej Łódki na Kołach oraz patron medialny Motocaina.pl zapraszają do zabawy i do wspólnej jazdy jednośladami! Pełny opis rajdu i zasady uczestnictwa znajdziecie na stronie: https://womenridersworldrelay.com

Oficjalny start rajdu odbył się 9 marca w kultowym The Ace Cafe w Londynie. Od tego czasu motocyklistki – strażniczki pokonały już odcinki we Francji, Portugalii i Hiszpanii. Do Polski pałeczka dotrze 11 kwietnia w Piwnicznej-Zdrój. Stamtąd ruszymy mocną grupą do Sandomierza, a następnie do Łodzi, gdzie 13 kwietnia pod Atlas Areną – wspólnie z innymi motocyklistami i panią prezydent – oficjalnie rozpoczniemy sezon motocyklowy 2019.

Finał polskiego odcinka WRWR odbędzie się w Cieszynie 14 kwietnia. Tam właśnie spotkamy się z dziewczynami z Czech i Słowacji i oficjalnie przekażemy pałeczkę.

Gorąco zachęcamy was do wzięcia aktywnego udziału w rajdzie. Pokażmy, że polskie motocyklistki mają moc i potrafią się integrować! My jedziemy, a Wy?

Zgłoszenia można składać na stronie do 7.04. Po tej dacie prosimy o kontakt z poniższymi ambasadorkami.

W razie pytań – jesteśmy do Waszej dyspozycji!

Ambasadorka WRWR w Polsce – Agata Pospieszynska oraz Karolina Kubis i Anna Kurkowska

Kontakt: aga.pospieszka@gmail.com,
Karolina.kubis@gmail.com
aniakurkowska@yahoo.com

WRWR w pigułce

 

WRWR zostało wymyślone 29 sierpnia 2018 roku przez Hayley Bell, 27-letnią motocyklistkę. W sierpniu 2018 roku została założona grupa na Facebooku, która po miesiącu liczyła już 10000 członkiń z 80 krajów. Aktualnie w grupie jest ponad 14 tysięcy kobiet z blisko 100 krajów.

Rajd wyruszył 27 lutego 2019 roku z John O’Groats (Szkocja), a zakończy się w styczniu 2020 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W międzyczasie 09.03.2019 ma miejsce oficjalne otwarcie Międzynarodowego Kobiecego Rajdu Motocyklowego.

Trasy będą publikowane w kolejności przejazdu (harmonogram poniżej). Głównym zadaniem uczestniczek, zwanych strażniczkami, jest przekazywanie pałeczki między krajami, tak żeby okrążyła świat, cały czas znajdując się w bezpiecznych rękach.

Motocyklistki mogą rejestrować się jako strażniczki (Guardian) bądź towarzyszki (Companion). Są dwie opcje rejestracji – 25 funtów (pełen pakiet gadżetów związanych z wydarzeniem, certyfikat uczestnictwa oraz unikatowa koszulka) lub 5 funtów (zawiera cyfrowy certyfikat uczestnictwa). Mężczyźni mogą zarejestrować się jako osoba towarzysząca strażniczki. Wszystkie koszty związane z rajdem muszą zostać pokryte przez jego uczestniczki (między innymi paliwo, wyżywienie, zakwaterowanie i inne).

Harmonogram

Luty 2019: Szkocja
Marzec 2019: Irlandia, Walia, Anglia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Andora, Włochy, Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra
Kwiecień 2019: Albania, Macedonia, Serbia, Węgry, Słowacja, Polska, Czechy, Austria, Liechtenstein, Szwajcaria, Niemcy, Luksemburg, Belgia, Holandia
Maj 2019: Dania, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina, Rumunia
Czerwiec 2019: Bułgaria, Grecja, Turcja, Iran, Pakistan
Lipiec 2019: Indie, Nepal, Bangladesz, Birma, Laos
Sierpień 2019: Wietnam, Kambodża, Tajlandia, Malezja, Singapur, Indonezja, Australia
Wrzesień 2019: Nowa Zelandia, Japonia, Kanada
Październik 2019: USA, Meksyk, Belize, Gwatemala, Salwador, Honduras, Nikaragua, Kostaryka
Listopad 2019: Panama, Kolumbia, Ekwador, Peru, Boliwia, Chile, Argentyna, Urugwaj
Grudzień 2019: Paragwaj, Brazylia, Republika Południowej Afryki, Namibia, Botswana
Styczeń 2020: Zimbabwe, Mozambik, Tanzania, Kenia, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze