Michelle Rodriguez ujarzmiła Jaguara F-Type SVR

Gwiazda najnowszej części "Szybkich i Wściekłych" miała ostatnio okazję przetestować najnowszego Jaguara F-Type SVR. Okazało się, że samochód pod jej nogą pojechał szybciej niż podano w katalogu!

Już niedługo do kin trafi kolejna część sagi „Szybcy i Wściekli”, a tymczasem Michelle Rodriguez, jedna z gwiazd tej produkcji, postanowiła sprawdzić nowego Jaguara F-Type SVR na zamkniętej autostradzie w stanie Nevada. 

Jaguar przygotował z tej okazji film na którym możemy zobaczyć jak aktorka rozpędza samochód do prędkości 323 km/h. To ciekawe, ponieważ dane fabryczne podają, że Jaguar F-Type SVR rozpędza się do prędkości 322 km/h. 

„Prowadzenie tego samochodu jest niesamowite. Pobiłam swój osobisty rekord prędkości w tym pięknym Jaguarze F-Type SVR. Przy prędkości rzędu 322 km/h czułam się świetnie, samochód prowadził się gładko, nie musiałam korygować toru jazdy. Byłam mocno skupiona, ale samochód reagował w odpowiedni sposób. Nie myślałam, że uda mi się rozpędzić samochód do takiej prędkości bez zawodowego kierowcy siedzącego obok. To było niesamowite uczucie!” – powiedziała Rodriguez.

Jaguar F-Type SVR miał premierę na początku tego roku. Pod jego maską pracuje silnik V8 o pojemności pięciu litrów. Jednostka rozwija moc 575 KM. Połączona z ośmiobiegową skrzynią automatyczną pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy. Auto będzie dostępne w wersji coupe oraz kabrio. Trzeba się liczyć, że jego cena wyniesie ponad pół miliona złotych.

Najnowsze

BMW ugrzęzło w betonie

To miał być zwykły dzień dla pewnego kierowcy BMW Serii 1 mieszkającego w Hiszpanii. Po tym jak zignorował znak na drodze, sytuacja bardzo szybko się skomplikowała.

Pewien mieszkaniec Aldemayor de San Martin w prowincji Valladolid postanowił odwieźć dzieci do szkoły. Jednak po drodze okazało się, że wjechał na fragment świeżo wylanego betonu i samochód utknął  w miejscu.

Okazało się, że kilka metrów wcześniej zignorował znak ostrzegawczy na drodze, który informował o remoncie. Wystarczyło skręcić w poboczną uliczkę. Wylany na drogę cement szybko uwięził niemieckiego hatchbacka. 

Na szczęście w okolicy znajdowali się robotnicy, którzy szybko pomogli wyciągnąć samochód, zanim beton zastygł. Kierowca BMW będzie musiał teraz znaleźć jakieś wytłumaczenie przed firmą ubezpieczeniową.

Nie wiemy, jakie były dalsze losy samochodu, ale mamy nadzieję, że kierowca szybko znalazł jakąś myjnię, która wypłukała cement, zanim poczynił on jeszcze większe szkody.

Najnowsze

Życzenia od Motocaina.pl

Bezpiecznych dróg, spokojnych przejazdów, wesołego świętowania życzy czytelnikom ekipa Motocaina.pl.

Najnowsze

Katarzyna Frendl

Majówka inaczej – czyli zobacz na własne oczy Rajd Portugalii!

Skończyły Ci się pomysły na wymarzoną majówkę? Nie oglądaj jednego z najbardziej malowniczych zmagań w telewizji, tylko wybierz się w maju na Rajd Portugalii!

Najnowsze

Na Śląsku w siłę rośnie motobranża

Bezrobocie na poziomie niższym niż w całej Polsce, rosnąca liczba zgłaszanych do Urzędów Pracy ofert zatrudnienia, silne zaplecze edukacyjno-naukowe czy rozwijająca się infrastruktura drogowa – to tylko niektóre wskaźniki pokazujące potencjał Śląska. Rozwija się tutaj prężnie nie tylko przemysł ciężki, ale także motoryzacyjny.

Jak wskazują eksperci CRS Polska, firmy kontrolującej samochody i komponenty do ich produkcji, w 2015 roku największe inwestycje Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) zrealizowano właśnie w motoryzacji[1]. Natomiast w tym roku, KSSE liczy na uruchomienie 25 nowych inwestycji o łącznej wartości ponad 1 mld zł.

Pracowity Śląsk
Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) na koniec grudnia 2015 roku, stopa bezrobocia na Śląsku wyniosła 8,2%. Oznacza to, że była o 1,6 p.p. niższa niż wskaźnik ogólnopolski (9,8%). Spadła również w porównaniu do grudnia 2014 roku – o 1,4 p.p. Co więcej, pracujący w tym regionie zarabiają więcej niż wskazuje średnia ogólnopolska. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto na Śląsku, w grudniu 2015 roku wyniosło 5347,33 zł i w porównaniu z przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem brutto w kraju było wyższe o ponad 800 zł (średnia krajowa: 4515,28 zł) – wynika z danych GUS.

Wysoki poziom wynagrodzenia jest związany z rosnącą liczbą ofert pracy. W grudniu 2015 roku do Urzędów Pracy w województwie śląskim wpłynęło 8,4 tys. ofert pracy, czyli o 25,4% więcej niż przed rokiem[2].

Motoryzacja w natarciu
To właśnie na Śląsku wielu producentów samochodów, jak i części do nich ma ulokowane swoje zakłady. Należą do nich: koncern FCA produkujący modele takich marek jak Fiat, Lancia, czy Ford, Lear Corporation, Proma Poland, Die-Tech, Jonhson Controls, Grammer, Delphi, Magna, Hutchinson, Rockwell czy Magneti Marelli. W Częstochowie, Czechowicach-Dziedzicach, Bielsku-Białej i Gliwicach swoje zakłady ma ZF TRW – lider w produkcji i dystrybucji m.in. systemów bezpieczeństwa, obsługujący największych producentów i największe marki samochodowe na całym świecie. Natomiast w Gliwicach swoje siedziby mają tacy „giganci” Automotive jak Kirchhoff, którego nowa fabryka ma być największym zakładem tego koncernu w Europie, Nexteer, Plastic Omnium czy Tenneco Automotive. Wreszcie GMMP, którego najnowszy produkt – produkowana w Gliwicach ASTRA V – został właśnie ogłoszony „Samochodem Roku” w Genewie. W Gliwicach swoją centralę ma także CRS Polska oferujący usługi z zakresu kontroli jakości komponentów samochodowych.

[1] http://www.wnp.pl/inwestycje_przemysl_zatrudnienie/katowicka-sse-liczy-na-inwestycje-za-ponad-miliard-zlotych,267992_1_0_0.html

Najnowsze