Mężczyźni kochają sportowe samochody, kobiety praktyczne… Jak jest w rzeczywistości?

Ile stereotypu jest w powyższym stwierdzeniu, a ile prawdy?

Czy kobiety rzeczywiście są bardziej praktyczne w wyborze samochodu?
fot. Motocaina.pl

Strona KBB.com (wyszukiwarka samochodów) podjęła się przeprowadzenia badań mających na celu sprawdzenie, ile prawdy jest w tytułowym stwierdzeniu. Przeanalizowano dane dotyczące wyświetleń strony, na co zwracano uwagę, co cieszyło się największą popularnością. Równolegle „przesłuchano” sprzedawców samochodów, by dowiedzieć się, jakie auta najczęściej są oglądane i przez kogo. Oto podsumowanie tych badań.

58% mężczyzn jest zadowolonych z przeprowadzonego przez siebie procesu kupowania samochodu, podczas gdy kobiet jest 38%.

Przed rozpoczęciem zakupów, około 20% mężczyzn już wie, jaki model samochodu będzie kupować, kobiety są bardziej niezdecydowane.

Mężczyźni potrzebują średnio 63 dni, by być pewnym co do wyboru samochodu, kobiety 75, również dlatego, że bardziej szczegółowo badają auto.

Mężczyźni kładą największy nacisk na wygląd samochodu, odnajdując w nim odzwierciedlenie swojego statusu w społeczeństwie.

Dla kobiet większe wartości przedstawiają użyteczność, bezpieczeństwo i niezawodność, traktują samochód jak narzędzie.

Mężczyźni oceniają dokonany zakup pod kątem swojej sukcesywności w negocjacji, kobiety są usatysfakcjonowane, kiedy mogą odjechać dokładnie takim samochodem, jakim chciały.

Źródło: KBB.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze