Metzeler Roadtec 01 – nowa opona sportowo-turystyczna do motocykli

Najnowszy produkt marki Metzeler ma dawać świetną przyczepność na suchych i mokrych drogach, w tym przy niedoskonałej nawierzchni, i dużą stabilność przy dużych prędkościach przy pełnym obciążeniu.

Metzeler Roadtec 01 opracowanio dla motocyklistów oczekujących przyczepności opon motocyklowych w różnych warunkach pogodowych, zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Ma zapewniać przebiegi na porównywalnym poziomie w odniesieniu do swojego segmentu i stabilności, przy dużych prędkościach, jak i przy w pełni obciążonym motocyklu.

Nazwa nowej opony nie została określona kolejnym numerem modelu w stosunku do Z8 ale numerem 01, który określa tę oponę jako zupełnie nowy projekt, zarówno pod kątem użytych materiałów, profili, jak i mieszanki oraz elementów najbardziej widocznych, jak rzeźba bieżnika. Przednia opona posiada rowki, które są zaprojektowane poprzecznie w stosunku do kierunku toczenia opony. Powierzchnia styku z asfaltem jest teraz szersza i krótsza i we współpracy z technologią opasania stalowego zero stopni. Dwuskładnikowa mieszanka opony tylnej, ze 100% krzemionki na barkach oraz krzemionki i sadzy w centralnym pasie bieżnika mają zapewnia przebieg i przyczepność. Przednie opony wykonane ze 100% krzemionki mają dawać bezpieczeństwo podczas hamowania, zwłaszcza na mokrej powierzchni oraz niski współczynnik tarcia. Stalowe opasanie 0° wraz z technologią Interact ma poprawia stabilność i komfort jazdy.

Już w najbliższych tygodniach marka rozpocznie serię oryginalnych inicjatyw związanych z kampanią „Take the road with Roadtec 01” i przez następnych dwanaście miesięcy będzie je kontynuować. Jako pierwszy ruszy “48 Hours on The Road” 48 godzinny maraton najlepszych motocyklowych filmów podróżniczych pochodzących z trzech edycji New York Motorcycle Film Festival starannie wybranych przez włoskiego dystrybutora Rodaggio Film. Wydarzenie potrwa od 16 do 18 listopada, a jego gospodarzem będzie Deus Leica Theatre należący do flagowego sklepu Deus ex Machina w Mediolanie. W 2016 roku Metzeler będzie również śledzić okiem kamery największe spotkania i najważniejsze międzynarodowe imprezy motocyklowe. We wrześniu 2016 marka weźmie udział w czwartej edycji New York Motorcycle Film Festival z własnym projektem, w ramach którego motocykliści sami będą opowiadać o swoich podróżach na motocyklu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze