Meta-Sys od Knox – ochraniacz pleców w klimacie sci-fi

Inspirowany filmem TRON ochraniacz Meta-Sys to obecnie najnowocześniejszy tego typu element motocyklowego ubioru dostępny dla każdego.

fot. Knox

Złożony z czterech elementów Meta-Sys pozwala na wyjątkową swobodę ruchu we wszystkich kierunkach. Ochraniacz rozciąga się do 60mm wzdłuż, dzięki czemu nie krępuje kręgosłupa podczas jazdy jednośladem, wciąż zachowując swoje właściwości w razie wypadku. Według Knox, jest także wyjątkowo wygodny i łatwy w pielęgnacji – Meta-Sys można rozmontować i jego materiałowe elementy prać w pralce.

Meta-Sys stworzony jest w technologii hybrydowej, z wytrzymałej polipropylenowej obudowy, która odpowiedzialna jest za ochronę pleców podczas wypadku, oraz rozciągliwego wypełnienia Flexiform+ amortyzującego energię uderzenia. Prócz ochrony kręgosłupa, pancerz rozciąga się także na łopatki i zachowuje przy tym niewielką wagę dzięki użyciu lekkich materiałów. Spełnia wymogi najbardziej restrykcyjnego, drugiego poziomu standardów europejskich EN 1621-2.

Meta-Sys będzie dostępny od przyszłego roku na stronie producenta i w autoryzowanych sklepach. Cena nie jest jeszcze znana, ale my wiemy, na własnym zdrowiu nie warto oszczędzać.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze