Mercedesy GLK dla GOPR

Szlachetny gest Mercedesa - 24 stycznia w Szczawnicy GOPR odebrał osiem nowych Mercedesów GLK. Posłużą m.in. ratowaniu ludzkiego życia w górach.

Czytaj uważnie, bo już niedługo na Motocaina.pl konkurs, w którym do wygrania będą zimowe gadżety Mercedes – Benz.

Samochody to tylko część współpracy pomiędzy Mercedes-Benz Polska a GOPR, która trwa od 2011 roku. Wspólnie organizują też akcje edukacyjno-szkoleniowe, m.in. zaczynającą się właśnie (już trzecią) „Bezpieczną Zimę”.

– Praca ratowników to nie tylko akcje ratownicze w górach, ale również godziny spędzone na szkoleniach, doskonaleniu umiejętności oraz pracy administracyjnej. – mówi Jacek Dębicki, Naczelnik GOPR. – Dzięki Mercedesowi przemieszczanie się w regionie i pomiędzy ośrodkami w terenie stało się wolne od problemów związanych z eksploatacją samochodów.

Mercedes-Benz GLK w służbie GOPR
fot. Łukasz Nazdraczew, Mercedes

Za planowanie i organizację codziennej działalności odpowiada Zarząd, Naczelnik oraz Naczelnicy siedmiu regionalnych grup na które podzielony jest GOPR: Beskidzkiej, Bieszczadzkiej, Jurajskiej, Karkonoskiej, Krynickiej, Podhalańskiej, Wałbrzysko-Kłodzkiej. Właśnie do ich dyspozycji przekazywane są samochody.

– Mercedes współpracuje z najlepszymi. A GOPR to elita wśród służb ratowniczych. Podziwiamy umiejętności, doświadczenie i poświęcenie blisko 1400 ratowników GOPR. Mam nadzieję, że nowe Mercedesy GLK przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na górskich szlakach oraz komfortu pracy ratowników. – powiedział Paweł Miszkowski, dyrektor marketingu i sprzedaży Mercedes-Benz Polska. – Przykładem tej współpracy jest m.in. akcja „Bezpieczna Zima”.

Podczas ferii w siedmiu najbardziej popularnych ośrodkach wypoczynku zimowego ratownicy GOPR uczą bezpiecznych zachowań w górach, na stokach narciarskich oraz w drodze na wypoczynek. Narciarze i turyści będą mogli przetestować najnowsze modele Mercedesa z napędem na cztery koła. Zapisy na jazdy odbywają się na stronie www.mercedes-benz.pl/4matic. Dla nieco młodszych uczestników akcji przygotowano konkursy tematyczne, a dla zwycięzców atrakcyjne nagrody.

W akcji „Bezpieczna Zima” bierze udział Michał Żebrowski.
fot. Łukasz Nazdraczew, Mercedes

W ofercie Mercedesa jest już 14 modeli z napędem na obie osie. Samochody przekazane GOPR to modele GLK 220 CDI 4MATIC o mocy 170 KM. By wspomóc napęd na cztery koła, auta doposażono w Pakiet Off-road oraz automatyczną skrzynię biegów 7G-TRONIC PLUS.

Mercedesy dla GOPR oraz te biorące udział w akcji „Bezpieczna Zima” wyposażone są w komplety opon zimowych Blizzak LM25 firmy Bridgestone, partnera akcji. Opony te dostarczają pojazdom typu SUV wyjątkowej kontroli jazdy w sezonie zimowym, nawet przy wysokich prędkościach.

Terminy akcji „Bezpieczna Zima”:

08-09.02.2014 Czarna Góra

15-16.02.2014 Bania Białka Tatrzańska

22-23.02.2014 Szczyrk (Czyrna-Solisko)

01-02.03.2014 Zieleniec (Gryglówka)

Więcej informacji: www.bezpieczna-zima.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze