Mercedes „zabił” kierującą nim kobietę?

Mercedes „zabił” kierującą nim kobietę?

02 marca 2020
1
27
W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające przerażające zajście, w którym zginęła młoda kobieta.

Sytuacja miała miejsce w październiku 2018 roku na autostradzie A2. Samochód z kamerą dogania Mercedesa klasy A, w którym płonie kabina! Wnętrze wygląda na zasnute czarnym dymem, a płomienie buchają przez szyberdach oraz szczeliny w tylnych drzwiach. Ogień widać także pod samochodem. Auto jedzie około 130 km/h.

Całe zajście nie zostało zarejestrowane, ale z opisu nagrania dowiadujemy się, że Mercedes zjechał na prawą stronę i trąc bokiem o barierę, wytracił prędkość i się zatrzymał. Po kilku sekundach gwałtownie ruszył i wjechał w drugiego Mercedesa, którego kierowca zatrzymał się, aby udzielić pomocy. Po kolizji auto zatrzymało się, zgasł silnik i doszczętnie spłonęło.

Samochodem podróżowała młoda kobieta, która nie przeżyła tego zdarzenia. Prawdopodobnie nie żyła lub była nieprzytomna jeszcze kiedy jej auto jechało. Był to nowy Mercedes klasy A, kupiony w salonie. Do dzisiaj przyczyny tej tragedii pozostają nieznane.

Komentarze

02 marca 2020 13:39
O ile dobrze pamiętam, to w 2013 Unia Europejska zmusiła Mercedesa do wprowadzenia nowego czynnika chłodzącego w klimatyzacji. Mercedes zapierał się rękoma i nogami, bo wg przeprowadzonych testów nowy czynnik okazał się łatwopalny w pewnych warunkach.

Jeśli ten pożar i pewnie inne spowodowany jest przez czynnik chłodzący, to szykuje się gruba afera.

https://magazynauto.interia.pl/wiadomosci/motorynek/news-spor-o-klimatyzacje-mercedes-walczy,nId,998026
02 marca 2020 13:41
https://motofocus.pl/informacje/wiadomosci-rynkowe/14717/niemcy-przed-trybunalem-sprawiedliwosci-za-klimatyzacje-w-mercedesach
Adam
02 marca 2020 13:43
Nowe? Nagrwanie ma 5 miesięcy... kto to pisał....
02 marca 2020 13:46
Ludzie piszą, że nagranie stanowiło dowód i nie było dostępne wcześniej. Wypłynęło 15 lutgo. Gdzie widziałeś to wcześniej?
Kuba > Diabeł
03 marca 2020 08:10
Potwierdzam ja też widziałem nagranie już wcześniej.
dlaczego żadna telewizja ogólnopolska nie poinformowała o tym zdarzeniu i nie pokazała filmu? > Kuba
25 maja 2020 12:30
Zostało opublikowane zaraz po zdarzeniu ale musiało zostać usunięte, ponieważ było dowodem w sprawie. Po półtora roku przez które nic nie zostało ustalone czy ogłoszone, autor nagrania odtajnił film i przez krótki czas film miał już prawie milion odsłon i kilka tysięcy komentarzy, ale niestety ponownie został usunięty. Być może spowrotem dlatego że jest dowodem w kolejnym postępowaniu odwoławczym, ponieważ pierwsze śledztwo zostało umorzone na skutek brak wykrycia sprawstwa osób trzecich. Słabe wyjaśnienie, które nie mówi nic o przyczynie tego niedopuszczalnego zdarzenia.
Ile ofiar
02 marca 2020 17:54
Ostatnio pożary klimy zdarzają się zbyt często ale wybuch i pożar mercedesa jest przerażający. Dokąd doprowadza dyktat UE?
Sylwek
02 marca 2020 19:12
Popatrzcie ci tam się dzieje auto płonie gapiow pełno ciężarówki nadal jadą bo jak przyjedzie straż to zamkną na 2h. Pytam po co gaśnica w aucie? Czy my Tak naprawdę wiemy jak i kiedy możemy jej użyć. Współczuję rodzinie. Myślę że ta osoba zginęła poprzez uduszenie.
02 marca 2020 19:28
Chyba żartujesz. Rozpal małe ognisko i je ugaś gaśnicą samochodową :) Te gaśnice nadają się do gaszenia papierosów a nie takiej pochodni jak ten Mercedes.
https://www.youtube.com/watch?v=j5dXAN_nXNU

Niestety nic nie dało się zrobić :(
Siofer > Tom
02 marca 2020 20:09
A jakby każdy się zatrzymał i załóżmy 40 gaśnic uruchomiono ...? Najłatwiej nic nie dało się zrobić... Przez takich właśnie ludzi mamy znieczulicę...
02 marca 2020 20:16
Rozumiem, ze te 40 osób chwyciłoby się za ręce i złapało płonący samochód a potem go na „trzy-cztery” zacząć gasić pierdo gaśnicami, tak? To mogłoby zadziałać!
SŁAWEK > Siofer
03 marca 2020 18:10
Na autostradzie ma się zatrzymać 40 samochodów? A w te 40 ma przywalić następne 20 ? Tacy pseudoratownicy niestety nie wiedzą że pierwszą zasadą w takim przypadku jest potęgować zagrożenia.Myśleć trzeba nie tylko za kółkiem ale też co się pisze
A. > Tom
03 marca 2020 09:59
Kilka gaśnic i dałoby radę coś zrobić, choć sytuacji tej Pani pewnie by to nie zmieniło.
Ale dopóki jest szansa, trzeba próbować.
No tak, "nie da się"...
Kito > A.
09 marca 2020 21:17
Sześć gaśnic 1 kg standardowa wielkość auta osobowego i jedna butelka wody mineralnej .
Ledwo udało się zgasić zaledwie początkujący pożar komory silnika A3.
A muszę się przyznać, że mam przeszkolenie strażaka-ratownika.
Takie gaśnice to kpina.
Gasnica > Sylwek
03 marca 2020 10:27
Do czego gaśnica? Dla mandatu bo taką gaśnicą to papierosa możesz sobie zgasić
Tommy > Sylwek
03 marca 2020 21:20
Gasnice w samochodzie to atrapy nic tym nie ugasisz no chyba że palacego się papierosa. To był za poważny pożar. Nawet kilka takich gaśnic nic by nie dało. Ale zgodzę się że mimo to powinni chociaż próbować gasic. Gdzie ci ludzie mają jaja i sumienie znieczulica totalna.
04 marca 2020 12:32
Podstawowa zasada ratownika, to zapewnić bezpieczeństwo sobie, a potem dopiero poszkodowanemu. Zatrzymywanie się na autostradzie, wychodzenie z samochodu, próba zatrzymania i ugaszenia jadącego i płonącego auta bez odpowiedniego sprzętu to raczej wątpliwe zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Jedyne, co można było zrobić to zadzwonić po służby i to się właśnie stało.
JJ '82 > Tom
12 października 2020 09:48
Otóż to, całe te gaśnice o kant d&py rozbić. Widziałem kiedyś nagranie z wypadku w Rosji chyba, w osobówkę (Ładę) wjechała z tyłu ciężarówka. Kierowca w wyniku tego zderzenia został zablokowany w pojeździe który zaczął płonąć. Inni kierowcy się zatrzymywali, wybiegali z gaśnicami i próbowali gasić ale dosłownie NIC to nie dawało - samochód spokojnie stał i płonął z żyjącym wciąż człowiekiem w środku, który co chwilę wydawał z siebie przeraźliwy krzyk... Próbowano zaczepić auto do samochodu terenowego i odciągnąć je od ciężarówki, ale wszystko było za gorące i nie szło nawet podejść. Wniosek - zwykły użytkownik dróg nie jest w stanie W ŻADEN sposób pomóc komuś uwięzionemu w płonącym samochodzie. Podobno jedyne naprawdę skuteczne gaśnice przeznaczone do pojazdów były te używane w wojskach pancernych.
Xxx
04 marca 2020 06:47
Durna baba .Jak sie coś tli i kopci to natychmiast sie trzeba zatrzymywać i sp...alać w podskokach.Kretynka zapłaciła życiem.Selekcja naturalna
Ortalion > Xxx
04 marca 2020 15:00
Co sie tliło? Jak klima sie rozszczelniła a czynnik łatwopalny jest pod cisnieniem to wybuch był . Qrwa chyba nie jechała dopóki rajstopy jej się nie czaczeły palić.
pomyślcie > Xxx
25 maja 2020 12:24
Co za dno. Nie rozumiecie, że kierująca straciła przytomność na skutek ulatniającego się toksycznego gazu lub na skute samego wybuchu, a samochód jeszcze przez jakiś czas poruszał się samoistnie, z włączonym tempomatem i pewnie asystentem linii, do póki obwody się nie przepaliły.
Yyy > Xxx
26 listopada 2020 16:22
Sam jesteś kretynem.
Wróżbita.
13 kwietnia 2020 19:19
Kolejna ofiara ,,coronowirusa"
Chichot
15 kwietnia 2020 18:59
Następny przypadek zamieciony pod dywan. "to tylko spotka jedną osobę na milion" nie ma co panikować. I tak jest ze wszystkim. Duże koncerny mają kasę, dobrych prawników a zwykłego człowieka mają w dupie.
Jurek
24 listopada 2020 17:43
jakiś mercedes się palil a kierowca tez siobie nie zdawal z tego sprawy: https://tvn24.pl/katowice/czestochowa-auto-plonelo-w-trakcie-jazdy-w-srodku-ojciec-z-dwojka-dzieci-4759089
JUEWD
26 listopada 2020 16:17
Pierdolone eko-pojeby. Za pokrętne i chore działania pod szyldem ochrony środowiska powinien grozić pluton egzekucyjny w trybie natychmiastowym.
Podpis > JUEWD
10 grudnia 2020 10:44
Dokładnie.
Sebazpis > JUEWD
10 grudnia 2020 22:57
To raczej nie jest wina eko-pojebów tylko pazerności urzędników i producenta tego dziadowskiego gazu do klimatyzacji. Ten gaz jest toksyczny i dużo droższy od poprzedniego i tu raczej o kasę chodzi a nie ochronę środowiska.