Mercedes Klasa E Coupe – w końcu jest!

Mercedes kazał długo czekać na premierę nowej Klasy E Coupe. Kilka dni temu samochód w końcu oficjalnie zadebiutował. Czas poznać pierwsze szczegóły.

Nowy model prezentuje się bardzo elegancko, a jego wygląd nie odbiega od pozostałych modeli w gamie marki z gwiazdą na masce. Samochód uzupełnia lukę powstałą pomiędzy Klasą C Coupe a Klasą S Coupe.

Samochód jest teraz nieco większy od poprzednika. Nadwozie ma długość 4826 mm, 1860 szerokości oraz 1430 wysokości. Rozstaw osi w tym modelu wynosi 2873, dzięki czemu ilość miejsca w kabinie uległa znaczącej poprawie. 

We wnętrzu znajdziemy te same rozwiązania, co w czterodrzwiowej Klasie E. Jednak pojawiło się kilka detali, które wyróżniają wersję coupe. Z tyłu zamiast tradycyjnej kanapy zamontowano dwa osobne fotele.

Mercedes Klasa E Coupe będzie dostępny w czterech wariantach silnikowych. Na początek producent zaoferuje trzy wersje benzynowe oraz jedną wysokoprężną. Podstawowa wersja to E200 z silnikiem o mocy 184 KM. W ofercie będą jeszcze dostępne E300 (242 KM), E400 (333 KM) oraz E220d (194 KM). Za jakiś czas producent dołoży jeszcze wersję od AMG.

Oficjalna prezentacja samochodu dla szerokiej publiczności odbędzie się uż za miesiąc podczas salonu samochodowego w Detroit.

Najnowsze

Top Gear musi szukać nowego toru!

Dunsfold Aerodrome to miejsce, które szybko skojarzy się fanom serii Top Gear. Stig przez lata sprawdzał tam najszybsze samochody świata, a zaproszeni goście wykręcali rekordowe czasy „autem za rozsądną cenę”. Już niebawem legendarny tor zamieni się w wielkie osiedle mieszkaniowe.

Producenci motoryzacyjnego show mają przed sobą kolejny problem. Hrabstwo Waverley Borough przegłosowało zgodę na wykorzystanie terenu, gdzie leży m.in. tor testowy Top Gear, przez dewelopera na cele mieszkalne. 

Inwestycja Dunsfold Park zakłada budowę 1800 mieszkań oraz całej infrastruktury wokół inwestycji, takiej jak parki, sklepy, boiska oraz przychodnia lekarska. Inwestor wybuduje wokół nowego obiektu drogi, pojawią się tam przystanki autobusowe. 

To oznacza koniec toru testowego Top Gear, a przed nami jeszcze co najmniej dwa sezony programu prowadzonego przez Matta LeBlanc. Nie wiadomo jeszcze, kiedy pierwsze prace ruszą, zatem Stig ma jeszcze trochę czasu, żeby sprawdzić kilka najszybszych samochodów. Jak dotąd najszybszym samochodem na torze jest McLaren 675LT, który uzyskał czas 1:13.7 minuty.

Na razie producent programu nie skomentował tych doniesień. Na pocieszenie dodamy, że w ostatnich trzech częściach gry Forza Motorsport można przejechać się po wirtualnym torze Top Gear.

Najnowsze

Już niebawem za mandat zapłacisz kartą

MSWiA zamierza wprowadzić terminale do radiowozów, które pozwolą zapłacić za mandat kartą płatniczą. Nowe rozwiązanie będzie dostępne nie tylko dla cudzoziemców, którzy nie mogą otrzymać mandat kredytowego, ale także dla Polaków.

Już niebawem na podstawowym wyposażeniu radiowozu znajdziemy terminal płatniczy. Takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Projekt trafił właśnie do konsultacji. 

Obecny stan prawny przewiduje trzy rodzaje mandatów: gotówkowy, kredytowany i zaoczny. Osoby ze stałym meldunkiem w Polsce mogą otrzymać dwa ostatnie, natomiast pierwszy obowiązuje w przypadku cudzoziemców, którzy nie mają innego wyjścia jak zapłacić gotówką. W przypadku mandatów z odroczoną płatnością trzeba dokonać wpłaty na wskazany rachunek bankowy, co może powodować dodatkowe koszty (np. opłaty na poczcie)

Nowy projekt MSWiA ma szczególne znaczenie w przypadku sprawców wykroczeń przebywających czasowo w Polsce. W tej chwili policjant nakładając mandat musi dowieźć sprawcę do najbliższego bankomatu.

Urządzenia do bezgotówkowego rozliczeń pojawią się etapami w użytku. Resort uzasadnia zmiany liczbą ponad 5,5 mln mandatów wystawionych w zeszłym roku. W ocenie MSWiA te zmiany w istotny sposób zwiększą ściągalność mandatów.

Najnowsze

Jak wymawiać nazwę „Porsche”?

Z pozoru może się wydawać, że jest to łatwe zadanie. Jednak nie każdy ma świadomość, jak poprawnie wymówić nazwę marki samochodów produkowanych w Zuffenahausen. Porsche tłumaczy, jak robić to poprawnie!

Jeżeli zastanawiacie się, jak poprawnie wymówić nazwę Porsche, to producent przygotował poniżej mały poradnik. Zwykle w naszym regionie ludzie nie mają z tym problemów, ale okazało się, że w krajach anglosaskich bardzo często nazwa firmy jest wymawiana niepoprawnie. Bardzo często mówi się tam „Porsch”, co jest uznawane za rażący błąd. I dlatego niemiecka firma zamierza z tym walczyć. 

Przy okazji warto zobaczyć, które nazwy marek sprawiają kłopoty obcokrajowcom. Często zdarza się, że nazwy marek są przekręcane w konkretnym języku i czasami mają niewiele wspólnego z oryginałem. Jakiś czas temu w sieci pojawił się zabawny filmik, z którego możemy się dowiedzieć, że różnice w wymowie bywają naprawdę znaczne.

Najnowsze

Clarkson prezentuje jak szmuglować imigrantów

Trójka eks-prezenterów Top Gear znów wywołuje kontrowersje. W jednym z ostatnich odcinków The Grand Tour pokazali, jak przewozić przez granicę nielegalnych imigrantów.

Fala krytyki spadła na Clarksona, Hammonda i Maya po premierze czwartego epizodu The Grand Tour. Podczas programu emitowanego na stacji Amazon Prime znani dziennikarze zaprezentowali sposób na nielegalny transport pasażerów.

W rolę nielegalnego imigranta wcielił się Richard Hammond, którego ukryto pod tylnym zderzakiem w Audi TT. Pozostali prezenterzy poprosili widzów, żeby znaleźli popularnego „chomika”, ale mimo usilnych prób, próba się nie powiodła.

Po chwili Jeremy Clarkson odsłonił miejsce, w którym schował się Hammond sugerując, że jest to dużo lepsza metoda niż ukrywanie się na tyle kontenera. Scena przypadła do gustu wielu widzom, ale została równie mocno skrytykowana, także przez polityków.

W nowym show sponsorowanym przez firmę Amazon, trójka znana z kontrowersyjnego poglądu na wiele tematów, może dowolnie realizować swoje pomysły, czego nie można było powiedzieć za czasów BBC.

A co Wy sądzicie o tego typu pomysłach?

 

Najnowsze