Mercedes Gullwing w polskich salonach

Masz wolne 810 tys. złotych i miłość do pięknych retro samochodów? Na Mercedesa SLS AMG - auto z otwieranymi do góry drzwiami, można już składać zamówienia w polskich salonach. Jeśli nie masz funduszy, możesz pooglądać go na wielu witrynach poświęconych modelowi.

fot. Mercedes

Jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży zainteresowani klienci mieli do dyspozycji wyczerpujący materiał informacyjny, umożliwiający zapoznanie się z dostępnymi lakierami, kolorami skóry oraz zakresem wyposażenia seryjnego i dodatkowego, oferowanego do SLS AMG. Zanim pierwsze samochody pojawią się na ulicach wiosną 2010 r., niecierpliwi mogą odwiedzać specjalne witryny internetowe: www.mercedes-benz.de/sls-amg i www.mercedes-amg.de/#/sls , zapewniające wyczerpujący wgląd w topowe walory SLS AMG. Oba magazyny internetowe zawierają teksty, zdjęcia i filmy dotyczące osiągów, rozwiązań technicznych, designu i wyposażenia. Jednocześnie na stronach www.mercedes-benz.de i www.mercedes-amg.de można skonfigurować swój wymarzony samochód online, a wkrótce będzie to można także zrobić na polskiej stronie www.mercedes-benz.pl.

Aktywność Mercedes-Benz i AMG na platformach online

fot. Mercedes

Mercedes-Benz i AMG podążają nowymi drogami w dziedzinie komunikowania się z klientami również w sferach społecznościowych: pod www.sls-amg-reporter.com można znaleźć krótkie reportaże filmowe i artykuły Matthewa K., reportera SLS AMG. 36‑letni fan motoryzacji towarzyszy wprowadzaniu na rynek SLS AMG i informuje o rozmaitych imprezach z całego świata, podczas których samochód z otwieranymi drzwiami do góry jest prezentowany publicznie. Matthew K. jest ponadto aktywny na http://twitter.com/sls_amg , gdzie informuje live o swoich podróżach samochodem SLS AMG – dzieląc się też swoimi prywatnymi przeżyciami i przemyśleniami dotyczącymi supersportowego auta. Aktualne informacje o SLS AMG są również dostępne na www.facebook.com/MercedesBenz  – fani marki Mercedes-Benz mogą tu zamieszczać własne zdjęcia i filmy oraz komunikować się z innymi użytkownikami.

Nowa legenda z unikalnymi osiągami

fot. Mercedes

Mercedes-Benz SLS AMG to pierwszy zaprojektowany samodzielnie od podstaw przez Mercedes-AMG GmbH samochód. Intryguje aluminiowe nadwozie typu spaceframe z drzwiami otwieranymi jak skrzydła, centralnie zamontowany silnik AMG V8 o pojemności 6,2 litra, maksymalnej mocy 571 KM, momencie obrotowym wynoszącym 650 niutonometrów i smarowaniem wymuszonym pompami, siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów w układzie transaxle, sportowe zawieszenie z podwójnymi, aluminiowymi wahaczami poprzecznymi i masa własna 1620 kilogramów. Rozkład obciążenia między oś przednią a tylną, wynoszący 47 do 53 procent i niski środek ciężkości podkreślają wyrafinowaną koncepcję supersportowego samochodu. Nowy „Gullwing” przyspiesza od zera do 100 km/h w ciągu 3,8 sekundy, natomiast jego prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 317 km/h. Zużycie paliwa, wynoszące 13,2 litrów na 100 kilometrów (w cyklu mieszanym) jest jednym z najniższych w tej kategorii.

fot. Mercedes

Cena sprzedaży SLS AMG wynosi 810 000 zł brutto (z 22 % VAT). Szeroka oferta wyposażenia dodatkowego umożliwia dostosowanie „Gullwinga” zgodnie z osobistymi upodobaniami.

Najważniejsze elementy wyposażenia dodatkowego w skrócie:

– wysokosprawny ceramiczno-kompozytowy układ hamulcowy AMG
– wyczynowe zawieszenie AMG ze sztywniejszą charakterystyką, optymalizujące dynamikę poprzeczną
– obręcze z lekkiego stopu AMG z 5 podwójnymi szprychami 9,5 x 19 cali (przód) i 11,0 x 20 cali (tył) z oponami 265/35 R 19 (przód) i 295/30 R 20 (tył)
– obręcze kute AMG, 10-szprychowe 9,5 x 19 cali (przód) i 11,0 x 20 cali (tył) z oponami 265/35 R 19 (przód) i 295/30 R 20 (tył)
– wyczynowa kierownica AMG w skórze/ Alcantara
– sportowe, kubełkowe fotele AMG
– karbonowa osłona komory silnika AMG
– lakier „srebrny AMG alubeam”
– lakier „szary AMG Monza magno” (matowy)
– karbonowe elementy wykończeniowe AMG (schowek z przodu i schowek z tyłu, łącznie z pokrywą, osłona AMG DRIVE UNIT, osłony konsoli środkowej i bloku zmiany biegów z tyłu, listwy ozdobne na konsoli środkowej i podłokietnikach w drzwiach)
– skóra designo Nappa designo jedno- / dwubarwna
– pakiet pamięci z elektryczną regulacją położenia kolumny kierownicy i foteli oraz 4-zakresowym podparciem kręgosłupa
– system nagłośnienia Bang & Olufsen BeoSound AMG Surround

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze