Daria Mikólska

Wyjątkowy Mercedes G63 AMG na sprzedaż. Jego właścicielem był Wojciech Szczęsny

Pierwszym właścicielem tego piekielnie mocnego i drogiego SUV-a był Wojciech Szczęsny, ale często jeździła nim jego żona - Marina. Teraz można kupić ten samochód za jedyne pół miliona złotych.

Stradale Classic wystawia na sprzedaż wyjątkowy samochód. Jego pierwszym właścicielem był Wojciech Szczęsny – bramkarz Juventusu Turyn i reprezentacji Polski, ale i tak najczęściej jeździła nim jego żona, Marina Łuczenko-Szczęsna. Mercedes G63 AMG jest w bardzo dobrym stanie, ale kosztuje krocie.

W ofercie firmy Stradale Classic pojawił się wyjątkowy Mercedes G63 AMG. To samochód, którym przez kilka lat poruszał się Wojciech Szczęsny, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy. Bramkarz Juventusu Turyn i reprezentacji Polski zamówił ten egzemplarz w 2014 roku, gdy występował w barwach Arsenalu Londyn.

Mercedes ma zaledwie 63 tys. km przebiegu, a do tego jest bardzo bogato wyposażony. Na pokładzie znajdziemy dwukolorową skórzaną tapicerkę, wstawki z włókna węglowego, deskę rozdzielczą obszytą skórą, ogrzewanie postojowe, podgrzewaną przednią szybę, a także ekrany dla pasażerów podróżujących na tylnej kanapie.

Zobacz: Bracia Collins wystawili kultowy samochód z „Knight Rider” na aukcję WOŚP

Rok po zakupie samochodu Wojciech Szczęsny oddał Mercedesa do słynnego warsztatu braci Collins. Fabryczny lakier „Gelendy” to głęboka czerń, ale na specjalne życzenie piłkarza auto zostało oklejone ciemną, matową folią.

Samochód jest zachowany w stanie idealnym. Auto poruszało się głównie po Londynie, ale kierownica znajduje się po lewej stronie. Szczęsny kupił samochód w polskim salonie. Za kierownicą tego potężnego i mocnego SUV-a najczęściej zasiadała żona piłkarza – Marina Łuczenko-Szczęsna.

Pod maską G63 AMG pracuje 5,5-litrowy silnik V8 o mocy 544 KM. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki to 760 Nm. Jednostkę połączono z automatyczną skrzynią biegów AMG Speedshift Plus 7G-Tronic. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 210 km/h.

Mercedes G63 AMG Wojciech Szczęsny
Mercedes G63 AMG którego pierwszym właścicielem był Wojciech Szczęsny (fot. Stradale Classics)

Firma Stradale Classic wyceniła samochód, którego pierwszym właścicielem był Wojciech Szczęsny na 499 tys. złotych. Zdaniem sprzedawców, taki samochód to dobra inwestycja. W najbliższych latach można się spodziewać, że jego wartość wzrośnie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze