Mercedes Fashion Week - filmy i galeria

27 stycznia 2010
39
Za sprawą Berlin Fashion Week 2010 stolica Niemiec stała się na trzy dni międzynarodową metropolią mody. Jej miłośnicy, projektanci gromadzili się na pokazach i dyskutowali w kuluarach o powiązaniach stylu, technologi oraz trendach. Symbolem tygodnia mody był Mercedes SLS AMG.
Loading module...

fot. Mercedes
To niezwykle przyjemne, zwłaszcza dla kobiet interesujących się motoryzacją, kiedy świat mody przenika się z technologią samochodową. Wielokrotnie wielcy projektanci sięgali po inspiracje motoryzacyjne szyjąc ubrania, a także koncerny produkujące auta zabiegali o współpracę z kreatorami najnowszych trendów.

Bogatą galerię zdjęć z najnowszymi trendami mody, prezentowanymi na Berlin Mercedes Fashion Week zamieszczamy poniżej.


Na Mercedes Fashion Week designerzy mogli zaprezentować swoje umiejętności projektując opakowania dla nagród. Podczas gali marka ze Stuttgartu zaprezentowa rozbudowany pakiet  "designo", czyli możliwość szycia samochodu "na miarę" (indywidualizacja wnętrza i zewnętrznych elementów auta).  Powstało także sześć modeli SLS AMG w skali 1:24, które poruszały się po torze  wyścigowym  zrobionym z najnowszej kolekcji skóry pakietu "designo".

Nick Knight, wybitny brytyjski fotograf odpowiedzialny m.in. za kampanię wizualną SLS AMG, wyjaśnił, że oprawa wizualna Berlin Mercedes-Benz Fashion Week sprawia, że ludzie myśląc o samochodzie mają poczucie, że właśnie nadeszła przyszłość.

Mercedes-Benz wraz z topowymi markami po raz kolejny udowodnił, że motoryzacja i moda mają wiele wspólnego. Siła wizji zaprezentowana przez młodych projektantów doskonale harmonizowała z  ponadczasową elegancją samochodów spod znaku gwiazdy.

Tydzień mody sponsorowany przez Mercedesa odbywał się od 20 do 23 stycznia. Niemiecki koncern uświetnił  uroczyste rozdania nagród "Die Goldene Kamera" (Złote Kamery - odpowiednik polskich Telekamer), przyznawanych przez magazyn "Hoerzu". 

 

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!