Mercedes-Benz Safety Experience - rusza trzeci sezon szkoleń dla kierowców

Mercedes-Benz Safety Experience - rusza trzeci sezon szkoleń dla kierowców

20 lipca 2020
16
Szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy Safety Experience to okazja, by poznać własne ograniczenia jako kierowcy, rozwinąć swoje umiejętności, a przy okazji przekonać się, jak działają systemy aktywnego bezpieczeństwa w najnowszych Mercedesach.

Tegoroczny kalendarz szkoleń obejmuje ponad 20 jednodniowych wydarzeń w trzech lokalizacjach: na torach Bednary, Modlin i Jastrząb, a uczestnicy będą mieli do dyspozycji odnowioną flotę aut, w tym nowe SUV-y GLA i GLB oraz hybrydowe odmiany plug-in. Partnerem oponiarskim szkoleń MBSE kolejny sezon jest Continental.

Idea szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience to pokazanie uczestnikom, jak najlepiej wykorzystać nowoczesną technologię na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Przy okazji instruktorzy pomagają zrozumieć prawa rządzące zachowaniem samochodu i nauczyć się w praktyce jak prawidłowo skręcać, balansować środkiem ciężkości, przeprowadzić hamowanie awaryjne i operować kierownicą oraz pedałami w trakcie poślizgu.

Chętnych aby podnosić swoje umiejętności jazdy szkoli kadra wykwalifikowanych instruktorów, którzy sami przechodzą regularne szkolenia. Wielu z nich ma na swoich kontach sukcesy w motorsporcie.

W tegorocznym sezonie wykorzystywana do szkoleń będzie odnowiona flota pojazdów, m.in. wspomniane GLA i GLB, w 100% elektryczny EQC, Klasa C 300 e z hybrydowym napędem plug-in, a także modele CLA i GLE.

Partnerem oponiarskim, dostarczającym ogumienie na potrzeby szkoleń, jest firma Continental. Podczas szkoleń uczestnicy będą mogli m.in. przetestować najnowszą oponę Continental EcoContact 6 o niskich oporach toczenia i wydłużonej trwałości, a także opony PremiumContactTM 6 - przeznaczoną do pojazdów premium i SportContact 6 - oponę przeznaczoną do samochodów o wysokich osiągach. 

Szkolenie Mercedes-Benz Safety Experience to doskonała inwestycja w bezpieczeństwo własne i innych, a także świetnie spędzony czas, podczas zajęć nie brakuje bowiem adrenaliny i przyjemności z jazdy najnowszymi modelami Mercedesa. Szkolenia trwają jeden dzień (od 9:15 do 17:00).

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!