Mercedes-Benz Polska wyróżniony w konkursie Lider Elektromobilności 2019

Polski oddział Mercedes-Benz został uznany za jedną z firm najbardziej zaangażowanych w rozwój zrównoważonego transportu w Polsce – otrzymał wyróżnienie w konkursie Lider Elektromobilności 2019, przyznawane przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz globalną organizację świadczącą usługi doradcze PwC.

Mercedes-Benz trafił do grona 7 firm nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie Lider Elektromobilności 2019. Każda z nich przeciera szlaki i należy do innowatorów branży motoryzacyjnej. Tylko w tym roku Mercedes-Benz wprowadził do oferty szereg niskoemisyjnych modeli z hybrydowym napędem plug-in, łączących możliwość jazdy lokalnie bezemisyjnie z dużym zasięgiem, oraz przełomowego, w pełni elektrycznego SUV-a EQC. Równocześnie Mercedes-Benz Polska aktywnie poszerza swoją ofertę usług w segmencie elektromobilności – oddział wprowadził pierwszą w Polsce kompleksową ofertę instalacji domowych ładowarek samochodowych „charge@home” i jako pierwszy w pełni wyposażył swoją sieć dealerską w stacje ładowania dla klientów.

To niejedyne wyróżnienie z dziedziny elektromobilności, jakie Mercedes-Benz otrzymał ostatnio w Polsce. Nowy elektryczny model EQC zdobył tytuł Elektrycznego Samochodu Roku przyznany podczas targów EkoFlota 2019, odbywających się niedawno w Poznaniu. EQC łączy funkcjonalność SUV-a i typowy dla Mercedesów komfort ze sportowymi osiągami (0-100 km/h w 5,1 s) oraz zasięgiem przekraczającym 400 km. 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze