Mercedes-Benz GLB pod koniec roku pojawi się w salonach. Znamy ceny i wyposażenie!

W polskich salonach Mercedesa można zamawiać już nowy model GLB. Ile będzie kosztował ten model z opcjonalnym napędem na wszystkie koła 4MATIC i specjalnym terenowym oświetleniem, które podczas jazdy z niewielką prędkością pomaga wykrywać przeszkody znajdujące się bezpośrednio przed pojazdem?

Pierwszy kompaktowy model Mercedes-Benz opcjonalnie dostępny z dwoma osobnymi miejscami w trzecim rzędzie siedzeń. Podstawowy wariant to GLB 180 o mocy 136 KM. W wersji 5-osobowej jego cena wynosi od 140 700 zł (skrzynia manualna). Dla wszystkich odmian GLB, dodatkowy rząd siedzeń z dwoma rozkładanymi, pojedynczymi siedzeniami kosztuje dodatkowo 3681 zł.

Dwa opcjonalne siedzenia w trzecim rzędzie mogą być wykorzystywane przez pasażerów mierzących do 1,68 m wzrostu. Ponadto wszechstronność 7-osobowej konfiguracji GLB zwiększają drugi rząd siedzeń z funkcją łatwego wsiadania EASY-ENTRY oraz regulacją wzdłużną, dzielony i składany w proporcji 40:60. Elementy należą również do seryjnej specyfikacji odmiany 5-miejscowej.

Już bazowa specyfikacja GLB oferuje bogaty zakres wyposażenia, obejmujący m.in. kamerę cofania, elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika oraz LED-owe reflektory (statyczne). Model występuje z ofertą korzystnie wycenionych pakietów dodatkowych elementów.

W przypadku pakietu Premium za 15 665 zł nabywca otrzymuje m.in. nawigację na dysku twardym, dwa wyświetlacze o przekątnej 10,25” każdy, podgrzewane przednie siedzenia, nastrojowe oświetlenie oraz podświetlane listwy progowe. Za 23 428 zł dostępny jest pakiet Premium Plus, który dodatkowo zawiera m.in. panoramiczne okno dachowe, elektrycznie regulowane przednie fotele z pamięcią ustawień oraz LED-owe reflektory MULTIBEAM.

Te ostatnie oferują niezwykle szybką i precyzyjną, elektroniczną regulację wiązki świateł zgodnie z aktualną sytuacją na drodze. Nowego GLB można zindywidualizować, wybierając jedną z trzech linii wyposażenia: Style (standard), Progressive (7484 zł) oraz AMG (14 478 zł), a także pakiet Night (2086 zł). W pierwszym roku produkcji model można zamówić także w ekskluzywnej odmianie Edition 1 (37 298 zł).

Wyróżniają ją efektowne kontrasty: na zewnątrz 20-calowe obręcze kół z lekkich stopów mają pomarańczowe ranty, a w kabinie dominuje brązowa tapicerka z czerwonymi przeszyciami. Elementy ozdobne z drewna orzechowego o otwartych porach zdobi ekskluzywny, koralowoczerwony wzór.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze